Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Жителі Дніпра приїхали до Києва зі скаргами на ДТЕК і жахливе повітря

Акція протесту відбулася під офісом компанії.

Жителі прилеглих до Придніпровської ТЕС районів міста Дніпро скаржаться на постійний смог і запах сірки в повітрі. Це їм настільки набридло, що люди приїхали до Києва, аби просити власників компанії ДТЕК і урядників уплинути на ситуацію, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Із собою протестувальники захопили відходи, зокрема, вугільний шлак, котрими й супроводили свою акцію в столиці. Поряд із дніпрянами були народні депутати Вікторія Войцицька і Сергій Лещенко, які нагадали, що завдяки формулі "Ротердам+" власник ТЕС отримує надприбутки, які в модернізацію виробництва не вкладає. "Через недбалість ДТЕК і конкретно Рената Ахметова страждають діти, страждає українське населення", - вважає Войцицька. "Теплова електростанція збудована за технологією 1950-х років, Ахметовим не модернізується. Попри забов’язання, які він брав при приватизації", - каже Лещенко.

ВідеоЖителі Дніпра пікетують компанію ДТЕК через брудне повітря у місті

Перманентний запах сірки в повітрі і постійний смог - так жителі прилеглих до Придністровської ТЕС районів міста Дніпро оцінюють своє життя останні кілька років. Сьогодні вони приїхали до Києва і вимагали спочатку втрутитись у ситуацію і врятувати жителів міста.

Жителі Дніпра пікетують компанію ДТЕК через брудне повітря у місті

Придніпровська ТЕС – найдавніша теплова електростанція в Україні та чи не єдина в Європі, розташована в межах міста мільйонника. Жителі Дніпра давно казали про встановлення сучасних очисних споруд, але у держави грошей на це не було, тож станцію виставили на приватизацію. У 2012 р. її придбав олігарх Ахметов, тоді ж було підписано зобов’язання до 2015 року встановити нові очисні системи, але виконувати їх навіть не почали.

До мітингувальників вийшла відповідальна в ДТЕК за екологію та пояснила, що компанія планує встановити  фільтрувальні комплекси – за так званим Національним планом скорочення викидів. А це означає, що термін їх введення знову переносяться. "На національний план передбачає встановлення пилеочисток, сіроочисток, та азотоочисток на всіх ТЕС України", - каже керівник департаменту екологічної безпеки приватної компанії Ірина Вербицька.

Кореспондент ТСН Дмитро Святненко

Залиште свій коментар

Вибір редакції