Жительки Армянська через отруйні випаровування приїхали по допомогу на материкову Україну

Дата публікації
Жительки Армянська через отруйні випаровування приїхали по допомогу на материкову Україну

КПВВ "Каланчак". Архівне фото / УНІАН

Двох дівчат пропустили за спрощеною процедурою та передали медикам.

Понад шістдесят людей постраждали через хімічне отруєння на межі з окупованим Кримом. Більшість з них - прикордонники. П'ятеро службовців шпиталізовані, йдеться у ТСН.19:30.

А тим часом із семи сіл, що розташовані поблизу адмінмежі з окупованим Кримом, не припиняють вивозити дітей. До Скадовська - вже привезли півтисячі школярів.

До дитячого санаторію буквально один за одним заїздять автобуси. Дітей спочатку оглядають медики, аби виявити, чи немає серед них потерпілих від хімічного отруєння. П'ятьох вже відправили до лікарні.

"У двох виявлено ознаки, які можуть бути викликані чинником хімічного забруднення. Зразу кажу - загрози для життя немає", - повідомив директор департаменту охорони здоров’я Херсонської ОДА Віктор Короленко.

Із сіл, розташованих на адмінмежі з окупованим Кримом, вивезли півтисячі школярів

Із сіл, розташованих на адмінмежі з окупованим Кримом, вивезли півтисячі школярів

"Вчора блювали в садику, але не знаю, від чого. Від дому далеко, від чоловіка далеко, але якось будемо жити два тижня", - каже жителька Олександрівки Лідія Гара.

А от старші діти задоволені - і несподіваним канікулам, і дихається в санаторії легше. Єдине, що трохи засмутило школярів, сюди вже прибули і вчителі, які з ними тут будуть займатися.

"Дуже важко було кашляти, боліла голова. Дуже в горлі пекло, дуже сильно", - ділиться відчуттями школярка Валерія Петровська.

Корпуси санаторію довелося терміново розконсервувати, бо заклад вже закінчив сезон. Сюди терміново викликали медиків та кухарів – усім, хто прибув, організували триразове харчування. Відкрили корпуси і для родин з маленькими дітьми.

"Подзвонили і сказали, що будуть вивозить, то стало легше і спокійніше. Вивезли, то зараз і чоловік спокійний і я спокійна, що ми не будемо дихати отими всіма хімікатами і не будуть діти травитися", - каже жителька Макарівки Наталя Бухтєєва.

Дітей та дорослих попередили - тільки-но вони відчують погіршення здоров’я, потрібно одразу звертатися до медиків, які тут чергуватимуть цілодобово.

"У нас є в наявності всі необхідні запаси по медикаментах, по сорбентах. Отримали інструктаж на предмет того, що потрібно більше приділяти увагу тим симптомам, які можуть бути результатом оцих шкідливих дій нам поки що невідомих реагентів", - повідомив головний лікар Скадовської райлікарні Костянтин Руденко.

Цієї ночі по допомогу на материкову частину України звернулися жителі окупованого Армянська, які вже другий тиждень дихають хімічними випаровуваннями заводу "Титан".

"Сьогодні було двоє з міста Армянська. Дві дівчини по 20 років. Вони вже на нашій території. Лікарі їх оглянули зараз ними займається наша швидка", - розповів директор департаменту охорони здоров’я Херсонської ОДА Віктор Короленко

Потерпілих від хімічного підприємства за спрощеною схемою пропустили через пункт пропуску Каланчак і доправили до Херсонської лікарні. А рятувальники вже збираються обробляти содовим розчином дороги в населених пунктах, які найближче розташовані до кримського заводу. Вітер наразі дме в бік окупованого Криму, тому основні ризики залишаються там.

Жителям Херсонщини, які мешкають недалеко від адмінмежі, роздадуть більше десяти тисяч масок, аби захистити від отруйного повітря з Криму, якщо вітер знов змінить напрямок.

Нагадаємо, в окупованому Криму через викиди з заводу "Кримський титан" другий тиждень потерпають жителі Армянська. Люди масово звертаються до лікарів зі скаргами на печіння в очах, носоглотці, нудоту. Авто, побутові прилади, меблі та дитячі майданчики взялися іржею та сіро-зеленим нальотом.

У Криму впродовж двох днів провели масову евакуацію дітей з Армянська. Утім, окупаційна влада екологічної катастрофи в Криму не визнає. Через це український омбудсмен терміново звернулася в ООН з приводу екологічної катастрофи у Криму. Своєю чергою, українська розвідка повідомила, що викид небезпечної речовини в Криму міг статися через влучення снарядів російських військових

Кореспондент ТСН Сергій Осадчук

Наступна публікація