Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Жити з людиною, не з діагнозом": в Україні з'явился "Зовсім не страшна книга" про людей, які перехворіли на рак

"Жити з людиною, не з діагнозом": в Україні з'явился "Зовсім не страшна книга" про людей, які перехворіли на рак

Авторка сама тричі персонаж своєї книжки.

Перші примірники "Зовсім не страшної книги" українська письменниця Анастасія Леухіна подарувала Національному інституту раку.

У книзі - 60 реальних історій та поради від психологів про те, як жити зі смертельним діагнозом, йдеться в сюжеті ТСН. 19:30.

"Це історії людей, які перехворіли на рак - яких уже немає і які живуть повноцінним життям", - розповідає авторка. 

Як жити на повну попри діагноз рак - історія Віктора Кременя, який уже не з нами. Його дружина Катерина Булавінова розповідає, що навіть з однією легенею її чоловік продовжував пірнати у масці на морі та інтенсивно вивчав англійську мову.

"Отримував хіміотерапію кожен 21 день впродовж кількох років. Пірнав із четвертою стадією раку легенів. Вважав класним пірнати в море, і загалом любив море, риб, дивитися на них", - каже дружина героя книжки. 

А ось Тетяна Попова не розповідала своєї історії на загал три роки. Вона сама лікарка, і в той момент, коли дізналася про свій діагноз, зіткнулася з байдужістю колеги.

"Коли ти просто відкриваєш конвертик, в якому написано, що в тебе рак, якось хочеться, щоб хтось був поруч. Було доволі жорстоко - не поговорити з людиною", - згадує жінка.

Зрештою Тетяна зрозуміла, що усе пережите - цінний досвід для когось іншого. У книжці вона ділиться тим, як посеред хіміотерапії вирвалася на відпочинок із родиною.

Відео Зовсім нестрашна книжка: як жити після того коли поставили смертельний діагноз

Зовсім нестрашна книжка. Як жити після того коли вам або вашій рідній людині поставили смертельний діагноз. Як спілкуватися з хворими, що їм не варто казати, і про що не можна мовчати. Куди звертатися, щоби зорганізувати догляд удома, якщо лишається тільки знеболення. 60 реальних історій і поради від  психологів.

Зовсім нестрашна книжка: як жити після того коли поставили смертельний діагноз

"Троє дітей чекають на відпочинок. І тут я трапилася зі своїми проблемами. Про діагноз я дізналася 7 липня, а море було заплановане 7 серпня. Я зрозуміла, що до того часу я повинна прооперуватися і почати лікування. А потім буде невеличка перерва і я вмовлю свого лікаря на море. Зараз я розумію, яка це все авантюра була", - продовжує Попова. 

Досвід героїв і конкретні поради - такий собі план дій у різних ситуаціях. Як пережити діагноз, як спілкуватися з хворим родичем, як облаштувати допомогу, коли вже лишається тільки знеболення, та як пережити смерть. Перші відгуки про книжку, аби привернути більше уваги до теми, в Мережі оприлюднили відомі українці, серед яких і наші колеги з ТСН.

"Якби я таку книжку прочитала раніше, то багато зробила б по-іншому. Я сказала б батьку, що через пів року в нього народиться онучка", - каже ведуча ТСН Лідія Таран.

Авторка "Зовсім не страшної книжки" сама тричі персонаж - перенесла смерть сина, разом із родиною піклувалася в останні дні про свою бабусю. А зараз піклується про маму, якій діагностували рак.

"Я до 24 років взагалі не стикалася з темою смерті. І в 24 в мене померла дитина. І я взагалі не знала, що з цим робити, що відбувається. Як ховати, куди бігти. І як це все потім переживати - я теж не розуміла, - згадує Леухіна. - Ця книжка про те, як лишатися з людиною до останнього. І жити з нею, а не з діагнозом".

Після смерті маленького сина вона розпочала боротьбу за те, аби батьків пускали в реанімацію до їхніх дітей. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції