Житло стрімко дешевшає, але купувати його не хочуть

З того часу, як банки перестали видавати кредити, вартість житла в регіонах знизилася на третину.

Але навіть таке падіння не оживило ринок. Найрізкіше падіння цін на житло з початку осені зафіксоване в Запоріжжі. Там квартири подешевшали на рекордних 40%. Місцеві ріелтори впевнені: кризу спровокували банки. Вони перестали видавати кредити, в результаті не продаються ні нове житло, ні житло на вторинному ринку.

"Середня однокімнатна квартира у нас коштує 50 тисяч доларів. І не те що за 50, за 30 тисяч нікому нічого не треба!" - каже менеджер інформаційно-аналітичного відділу агентства нерухомості.

Будівництво
УНІАН
Будівництво зупиняється
Причому ситуація в інших найбільших містах України практично така ж. Та і в столиці справи у продавців житла не кращі. "У вересні продажі квартир значно зменшилися в порівнянні з серпнем, а в жовтні в порівнянні з вереснем впали майже на третину", - підтверджує Володимир Коломейко, аналітик агентства нерухомості.

"Продажі в Львові зупинені. Операцій немає. Чи впали ціни, судити складно, оскільки немає торгів", - пояснює ріелтор Еріна Семенова.

7 жовтня віце-президент Української будівельної асоціації Мілан Паєвич заявив, що половина будівництв в Україні, де зводилися будинки з квартирами економ-класу, заморожені і не відомо, коли будівництво відновиться. "Всі квартири в добудованих будинках вже продані, - сказав Паєвич.

"Що стосується будівель, готових менш ніж на 50%, то їх доля невідома: на такій стадії залучити інвесторів (покупців) практично нереально, а у самих компаній-забудовників просто немає грошей, щоб продовжувати роботи. Узяти кредити практично нереально: банкіри відмовляються давати гроші на 3-5 років під незавершене будівництво. Якщо не втрутиться держава, наприклад, в особі Нацбанку, який виділить з резервного фонду десятці найбільших українських банків декілька мільярдів гривень, щоб позичити забудовникам, ринок первинного житла чекають дуже серйозні проблеми", - додав він.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: