Житомирські медики виходили двійняток вагою 550 і 650 грамів

Лікарям вдалося зберегти життя двійнятам. Правда гроші на дітей наперед мамі малят відмовилися виплатити навіть на лікування.

Житомирські лікарі виходили двійню вагою всього 550 і 650 грамів. Дівчатка із критичною масою тіла з'явилися на світ на 6-му місяці вагітності.

Два роки тому - в Обласному центрі здоров’я матері і дитини - виходили найменшого малюка України, вагою у 490-то грамів. Тепер лікарям удалося зберегти життя вже двійні.

Іще кілька тижнів тому життя цієї двійні висіло на волосині. Тепер лікарі впевнені - Настуся і Лизавета будуть жити. Крихітки потребують постійної уваги медперсоналу, спостереження на надсучасному медичному обладнанні та дорогих медикаментів.

Дівчатка роблять перші спроби самостійно дихати. У день випивають 12-16 міліграмів материнського молока. А їхня вага збільшилася на п’ятдесят грамів.

Щодня немовлят відвідує мама. Інну Базилевську (маму діток) вже виписали з пологового будинку. Діткам же доведеться пробути в реанімації ще близько місяця. Виходжування недоношених дітей із критично низькою масою тіла - специфічне і дороге. Частину ліків для дівчаток батьки отримують безкоштовно. Жінка каже, на медикаменти щодня витрачає до двохсот гривень. А попереду ще довгий шлях лікування і реабілітації.

Сергій Лапоног, завідувач відділення інтенсивної терапії новонароджених Житомирського обласного центру здоров’я матері і дитини, каже: "Це не повинно бути болем батьків. Цим має опікуватися держава".

Сім’я звернулась у соцзабез із проханням - щоби державну грошову допомогу при народжені дитини, яку зараз можна було використати на придбання медикаментів, видали раніше. Там відмовили, пояснюючи, що строки видачі грошей при народженні для всіх дітей однакові.

Детальніше – на відео ТСН.

Читайте також:

В Каліфорнії народився богатир

У Індонезії народилось немовля вагою майже 9 кг

Лікарі врятували 300-грамове немовля

ВідеоЖитомирські лікарі виходили двійню

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: