Житомиру загрожує техногенна катастрофа

Через кригу на річці Тетерів, яка ніколи не замерзала, може знести житомирську греблю. Тоді затопить усі будинки у низині річки аж до Дніпра, а місто залишиться без газу та води.

Житомиряни бояться техногенної катастрофи. Товстий шар криги на місцевій річці Тетерів може стати причиною аварії на греблі, - припускають у МНС. У разі різкої відлиги товста крига може пошкодити її споруди А вони дуже слабкі - гарантійний термін експлуатації загати минув іще 20 років тому. Із 97-ого року залізобетонна споруда визнана аварійною і віднесена до другої групи ризику.

Щосекунди гребля стримує понад 20 мільйонів кубометрів води. Річка зверху ніколи не замерзає, там надзвичайно сильна течія. Та цього року крига підійшла до самого краю греблі. У випадку різкої відлиги тиск льоду на аварійну споруду посилиться у кілька разів.

МНСники товщину льоду міряють кілька разів на тиждень. Кажуть, крига не тоншає - зараз 25 сантиметрів.

Вище за течією криги намерзло до 80 сантиметрів. Якщо різко потеплішає, аварійна гребля може не впоратися з великою кількістю води, снігу та льоду і повністю зруйнуватися. Інженер мостобудування Володимир Нагорний каже, що років п’ятнадцять тому після сильного весняного паводку у греблі утворилася тріщина, а зараз є загроза повторної тріщини, що призведе до того, що греблю знесе.

Фахівці кажуть, якщо дамбу прорве, хвиля докотиться аж до Дніпра. Вода затопить усе на своєму шляху, а першими будуть приватні будинки у низині річки. Крім підтоплень стихія може залишити місто без газу та води на кілька днів, а то і тижнів.

В управлінні МНС кажуть, зменшити тиск криги і талої води на греблю можна, підірвавши лід.

На утримання греблі щороку з міської скарбниці витрачають 100 тисяч гривень. На ремонт потрібні мільйони.

Деталі у відео ТСН.

Читайте також:

Україні загрожують техногенні катастрофи

Шістьом містам України загрожують техногенні катастрофи

На Дніпропетровщині може з'явитися "українська Хіросіма"

ВідеоЖитомир може затопити

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: