Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Життя без комунальних платежів: під Києвом житловий масив перейшов на вітряки та сонячну енергію

Власні електрогенератори та котел задовольняють усі основні потреби осель.

Мешканці нового житлового масиву в Обухові мають світло, воду і тепло, але платіжки за це до них не надходять. Люди зуміли налагодити своє життя без того, щоби віддавати гроші комунальникам, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Борис Родієвський – людина, яку не цікавить чи дорожчає комуналка, бо він її не платить, адже живе в енергонезалежному будинку. Свою оселю обслуговує за допомогою сонця – н ґанку та даху має 9 сонячних панелей. Цього вистачає, аби в хаті працювало все. "Така погода, як сьогодні– дружина тричі пральну машину запускала, я вмикав обігрівач, бо нема куди дівати світло", - каже він. Внутрішня частина власної електростанції ховається у коморі поруч з консервацією – тут контролери, інвектори та акумулятори, які заряджаються і дають світло вночі. Уся ця система власної електростанції обійшлася родині у 3600 доларів.

ВідеоЖителі нового мікрорайону Обухова мають всі комунальні блага і не отримують платіжки

Життя без комунальних платежів - не міф, а реальність. Жителі нового житлового масиву Обухова, поблизу Києва, мають і світло, і воду, і газ, і платіжки за це до них не надходять. Як їм це вдається - у сюжеті. 

Жителі нового мікрорайону Обухова мають всі комунальні блага і не отримують платіжки

Опалюють будинок брекетами та дровами, котел підігріває і воду, яка надходить з власної криниці. У 2-поверховому будинку є всі комунальні блага і за них не приходять платіжки. "Єдина платіжка – за вивіз сміття – 61,84 коп", - кажуть мешканці. Єдине, що може вдарити по кишенях – це тривала відсутність сонця, акумулятори тоді доводиться заряджати бензиновим генератором. Однак сусід і цю проблему вирішив – на його городі стоїть вітряк. "Тут поле, є потенціал вітру, і ми придбали бувший у вжитку вітрячок – американець", - розповів він. У "Місурі" стоїть два генератори по 12 вольт, він просто помічник сонячним батареям взимку. Тож пан Віктор не лишень той, хто за комуналку не платить – він ще й радіє, коли синоптики прогнозують завірюхи та заметілі. "Ми дуже любимо, коли вітер – то є електрика", - пояснює він.

Енергонезалежними ці будинку в Обухові стали вимушено – до нового житлового масиву ще не проведені жодні комунікації. А в енергокомпанії, куди люди звернулися з проханням провести світло, попросили по 3 тисяч доларів, щоб лишень з’явилася така можливість. "Якщо хочуть багато за те грошей, то нехай їх не мають", - вирішили люди і витратили гроші так, щоби потім уже не бути нікому винними і не залежати від змін тарифів.

Кореспондент ТСН Інна Боднар

сонячна батарея_1
Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження
сонячна батарея_2
Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження

Залиште свій коментар

Вибір редакції