Життя мешканців архітектурної пам'ятки на Черкащині перетворилося на комунальний жах

Люди мають кількадесят разів спуститися з відрами до річки, щоб набрати води для прання.

На Черкащині вісім родин мешкають у 300-річній архітектурній пам'ятці на території історико-культурного заповідника. Квартири, які їм навіть не належать, опалюють дровами, воду беруть із річки, а зручності мають за сто метрів від дому та ділять їх із туристами, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Будинок має півметрові стіни, чотириметрову стелю і обдувається всіма вітрами. Щоби помитися, помешкання треба прогріти. Люди гріють помешкання дровами та вугіллям. Комунальні люди не платять принципово – кажуть, усе забезпечують самі, платити немає за що.

Найдовше в будинку мешкає бабуся. Вона отримала квартиру як тимчасову 43 роки тому. Приватизації житло не підлягає. Іншого держава не дає.

Адміністрація заповідника готова забрати будинок на свій баланс. Однак він досі у власності міської влади, хоч і стоїть на землі, належній історико-культурному комплексу.

"Нам сусідство не досить зручне. Це будинок житловий, люди там живуть і роблять все те, що люди роблять на своїй території. Нашим туристам це не завжди зручно дивитися. Там можна було б зробити невеличкий готель", - каже директор заповідника.

ВідеоНа Черкащині вісім родин мешкають у заповіднику

Міський голова пояснює, що всі питання впираються в статус споруди як архітектурної пам'ятки. Всі дії з нею мають узгоджуватися на найвищому рівні. Відселити людей своїми силами місто неспроможне.

"Ви розумієте – це мільярдні, мільйонні затрати. Ми не можемо купити їм всім житло", - твердить мер.

Але обіцяє докласти зусиль, щоби зрештою вирішити проблему. А доти мешканці так і братимуть воду з річки, а похід у туалет плануватимуть заздалегідь.

Як повідомлялося, у лютому в центрі Києва обвалилися перекриття в будинку, який також мав охоронний статус.

Кореспондент ТСН Ольга Нескородяна

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: