Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Життя після катівень Донбасу. Як колишні заручники призвичаюються до життя вдома

Їм досі сняться жахіття, і не всі звертаються по допомогу до психологів.

На визволених із заручників українців чекатимуть довгі місяці психологічної реабілітації. У катівнях так званих "ЛНР" та "ДНР" декого з наших переконували роками, що вдома вони не потрібні. І якщо нинішні звільнені - тільки на початку реабілітації, є й ті, хто цей шлях уже пройшов.

Про це йдеться в сюжеті ТСН. 19.30.

Останній звільнений кіборг Тарас Колодій потрапив в заручники після підриву Донецького аеропорту. Щонайменше місяць захоплених били та принижували, а потім ув'язнили. Хлопець пробув у бойовиків рік та одинадцять місяців. А звільнення стало для нього несподіванкою. 

Звільнення Тараса було політичним кроком. Так православна церква Московського патріархату вирішила відсвяткувати день святого Миколая. Тарас коментувати цей жест доброї волі не хоче. Та й про свій досвід говорити не хоче.

Мовчати про те, що відбувалось в катівнях, воліють більшість звільнених: не хочуть переживати знову всі ті події. Психолог Ганна Мокроусова сама кілька днів була заручницею. Каже, що люди в цей час переживають такий досвід, який їх міняє.

ВідеоЗвільнені військовополонені воліють не згадувати про пережите і відмовляються від психологів

Мовчати про полон і не згадувати те, що там відбувалось воліють більшість звільнених. Кажуть, не хочуть переживати знову всі ті події. Психолог Ганна Мокроусова допомагає тим, хто все ж таки готовий відкритись. Вона й сама кілька днів була в полоні, але про себе говорити, як і інші, не бажає.

Звільнені військовополонені воліють не згадувати про пережите і відмовляються від психологів

Водночас кіборг Стас Паплінський, який був заручником 6,5 місяця, розповів, що йому погрожували відрізати палець, але кат злякався крові. Він зауважує, що досі не може оговтатися від моральних знущань.

Про нічні кошмари говорить Володимир Жемчугов: його бойовики захопили після підриву на розтяжці. Йому відірвало руки і посікло очі. Попри це бойовики відправили його до колонії і звільнили лише за рік. Зараз Володимир вдень максимально завантажує себе будь-якими справами. Але йому стає тяжко, коли всі сплять. 

Дружина Олена розповідає, що впоратись з кошмарами Володимира психологи не змогли. В Україні – попри четвертий рік війни – досі  немає програми реабілітації для таких, як її чоловік.

Нагадаємо, 27 грудня на Донбасі відбувся перший у цьому році обмін полоненими між сторонами конфлікту на Донбасі. Українська влада передала сепаратистам 233 особи, а на контрольовану Києвом територію повернулися 73 заручники, ще одна звільнена громадянка повернулася до окупованого Донецька - до родичів.

За даними Служби безпеки України, в полоні сепаратистів на Донбасі залишається ще 103 людини. Спецпредставник України з гуманітарних питань у Тристоронній контактній групи Віктор Медведчук заявив, що наступний обмін може відбутися в січні 2018 року.

Залиште свій коментар

Вибір редакції