Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Життя у вагончиках під Одесою. В "УЗ" назвали строки, коли нарешті збудують житло залізничникам

Прокуратура зацікавилась, куди поділись гроші на будівництво будинку.

1 квітня глядачі ТСН.Тиждень побачили сюжет "Гетто на колесах" Андрія Орляка про жахливі умови, у яких десятиліттями проживають і навіть прописані цілі сім’ї у післявоєнних трухлявих вагонах на Одещині. 

Роками люди очікують обіцяного "Укрзалізницею", де вони працюють, справжнього житла. Щороку їм божилися: ось-ось переселять з тимчасових вагонів до заслужених квартир. За цей час хтось з вагонних поселенців там виховав дітей, а хтось зістарився. 

Поселення знаходиться у промисловій зоні села Усатове. Назва - "КМС 261". Влітку температура в середині сягає 50 градусів. Свого часу на роботу їх вербували гарантією, що проживши кілька років на колесах, обов’язково отримають житло на землі. Комусь з поселенців безіменного вагонного містечка з цим і справді пощастило у 2006 році. Інші жили, одружувались, народжували дітей у трухлявих повоєнних вагонах і щороку слухали обіцянки.

Історія виживання сімей у поселенні, якого немає навіть на карті, вразила й обурила сотні тисяч глядачів. Тривалий час добивалися відповідей щодо вирішення цієї ситуації в "Укрзалізниці". Виявляється, з року в рік повідомляли про заплановані величезні суми на будівництво житла. Врешті, у 2013 році нарешті виокремили землю під 18-квартирний будинок. Проте надана земля роками стоїть пусткою, хоча на 2017-й начебто передбачали 23 мільйони гривень під будівництво. 

Зміни сталися одразу на четвертий день після виходу сюжету. "Затвердили програму житлового будівництва. На Одещині в с. Усатове програмою передбачається зведення 18-квартирного житлового будинку", - написав у своєму Facebook виконувач обов’язків глави "Укрзалізниці" Євген Кравцов.

У прикріпленому документі – є серйозне уточнення: "Завершення робіт - грудень 2018 року".

Можливо, не порушити вже ці терміни "Укрзалізниці" допоможуть у прокуратурі. Саме працівники цього органу звернулися до журналістів. Вони з’ясовуватимуть, чи виділялися обіцяні кошти під будівництво квартир залізничникам у попередні роки.

Андрій Орляк

Відео"Укрзалізниця" відреагувала на сюжет ТСН.Тиждень про життя залізничників у повоєнних вагонах

Три тижні тому ТСН.Тиждень показала сюжет про життя родин залізничників, яких колись вербували на роботу обіцянками про житло. І лише після виходу сюжету Євген Кравцов повідомив у соцмережі про затвердження програми житлового будівництва, а прокуратура заявила про намір з’ясувати, чи виділялися обіцяні кошти під будівництво квартир залізничникам у попередні роки.

"Укрзалізниця" відреагувала на сюжет ТСН.Тиждень про життя залізничників у повоєнних вагонах

Залиште свій коментар

Вибір редакції