Життя в окупованому Луганську: напівпорожні магазини, не працюють банки і комендантські години

Життя в окупованому Луганську: напівпорожні магазини, не працюють банки і комендантські години

Чи є життя в "ЛНР", ідеться в спецрепортажі ТСН.Тижня / Фото: ТСН.ua

Місцеві бізнесмени нарікають на побори не лише бойовиками, а й працівниками контролюючих органів.

Кореспондент ТСН Руслан Харченко повернувся із зони, де більшості українських журналістів бути дуже небезпечно. Луганськ – "столиця" нинішньої самопроголошеної республіки. Як у цих республіках чинять з прихильниками України, ми бачили в "ДНР", коли жінку прив'язали до ганебного стовпа. А що нині відбувається в окупованому Луганську, ідеться в сюжеті ТСН.Тиждень.

Після скасування прямих поїздів до Луганська дістатися можна лише автотранспортом з Красного Лиману через блокпости і озброєних людей, через постійно прострілюване Дебальцеве. Попит на "гарячий" маршрут – автобуса великий.

Замість звичайних трьох годин добирались вдвічі довше. 150 гривень заплатили і ті, хто їхав стоячи. На кінцеву - Луганський залізничний вокзал - дісталися о 12 годині за місцевим часом. Тепер тут діє такий - година різниці з київським.

На площі біля вокзалу людно. Тут після зупинки потягів збираються і автоперевізники. Головне - мати луганські номери і розжитися бензином. Заправитися можна не на кожній АЗС. Утім імпровізовані заправки можна зустріти і в дворі житлових будинків, розповідає місцевий таксист.

На вулицях малолюдно порівняно з Луганськом рік тому.

Націоналізований "ЛНРівцями" супермаркет раніше належав до мережі АТБ. Більшість продуктів на полицях – з України. Ціни майже ті ж. Вибір, щоправда, дещо обмежений. Спитав про соцкарти, заради яких йшли на псевдовибори пенсіонери. Їх видали та вони досі не діють.

У деяких магазинах відсутні світло та холодильники – молочні продукти лежать просто на підвіконні.

Більшість непродуктових магазинів – закриті. Деякі – націоналізовані і під контролем так званої "міліції" і підрозділів на кшталт "Бетмену". Місцеві розповідають, чи нині дуже багато вандалів.

Власниця одного з фаст-фудів говорить, що відкрилися заново вже від безвиході. Умови для бізнесу зараз – надлюдські. Побори виросли. Як не дивно, але найживучішими виявилися корупціонери з контрольних служб. І вони досі працюють.

Банківські рахунки та банкомати в Луганську, як і на всій окупованій території Донбасу, не працюють.

Нічне життя в Луганську – відсутнє, діє комендантська година.

Детальніше дивіться в репортажі кореспондента ТСН Руслана Харченка.

Повʼязані теми:

Наступна публікація