"Живіть на позитиві": Шкарлет іронічно відповів на закиди щодо незабезпечення додаткової оплати праці вчителям

"Живіть на позитиві": Шкарлет іронічно відповів на закиди щодо незабезпечення додаткової оплати праці вчителям

МОН звинувачують у вимаганні від вчителів працювати більше, не забезпечивши їх зарплатою.

Співзасновниця ГО "Батьківський контроль" та "Смарт освіта" Іванна Коберник розкритикувала дії тимчасового виконувача обов'язків міністра освіти і науки Сергія Шкарлета і звинуватила його в тому, що він не домігся виділення цільової субвенції на організацію навчального процесу. Своєю чергою, Шкарлет відповів, що Коберник "кардинально неправа". 

Суперечка сталася в ефірі суспільно-політичного ток-шоу "Право на владу" на телеканалі "1+1". 

"Має бути виділена цільова субвенція на організацію навчального процесу в умовах пандемії. Власне, це і є роботою Міністерства освіти і науки. І я не можу собі уявити, щоб попередні міністри освіти вийшли від прем'єр-міністра чи залишили в спокої міністра фінансів, не домігшися цієї субвенції. І ви так спокійно говорите, що у вересні готуєте якийсь проєкт постанови, коли навчальний процес уже розпочався? Це говорить тільки про вашу байдужість і безвідповідальність у цій ситуації", — заявила Коберник. 

Зазначимо, йдеться про проєкт постанови 6 Кабміну. За словами Шкарлета, він підготував запит на зміни постанови, щоб отримати 3,3 млрд грн з освітньої субвенції на закупівлю масок і дезінфекторів. 

Іванна Коберник засудила наміри Шкарлета стосовно залишків субвенції і заявила, що є території, де таких залишків немає.

"Залишки є у тому випадку, якщо не доплачують всі надбавки, не платять зарплату меншій кількості вчителів. а якщо місто все платить, у нього немає залишків. Тоді не треба купувати засоби захисту цим містам?", — запитала Коберник. 

Шкарлет відповів: "Ви кардинально неправі у цьому питанні, тому що 2020 року можна використовувати лише ту частину субвенції, яка залишилися з 2019 року". 

У відповідь Коберник знову наголосила на містах, які не мають залишків освітньої субвенції, там, де оптимізована мережа.

Шкарлет порадив Коберник пройти суспільний конкурс на в. о. міністра освіти чи й самого міністра і додав: "Ви краще за всіх знаєте? Живіть на позитиві, перш за все. Найголовніше, що треба робити". 

Коберник також зазначила, якби була цільова субвенція, вона б передбачала і закупівлю захисту для вчителів, і додаткову оплату праці вчителів.

"Також МОН із МОЗ рекомендували поділ класів на менші групи, розведення потоків, початок навчання у різний час. Це означає більше годин роботи вчителів. Вони мають бути оплачені. Тобто фактично ви зараз вимагаєте від вчителів працювати більше, не забезпечивши їх зарплатою. А я нагадаю, що зарплата педагогічних працівників оплачується з державного бюджету. І це ваша відповідальність", — додала вона. 

Відео "Байдужі і безвідповідальні": Коберник розкритикувала підготовку Міносвіти до навчання в умовах пандемії

В ефірі "Право на владу" - співзасновниця ГО "Батьківський контроль" та "Смарт освіта" Іванна Коберник. Вона стверджує, що має бути виділена цільова субвенція на організацію навчального процесу в умовах пандемії. Власне, це і є роботою Міністерства освіти і науки. На думку Коберник, Міносвіти тільки у вересні почали готувати проєкт постанови, коли навчальний процес вже розпочався, а це - байдужість і безвідповідальність.

"Байдужі і безвідповідальні": Коберник розкритикувала підготовку Міносвіти до навчання в умовах пандемії


 

 

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів