Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Живий класик української літератури Юрій Мушкетик відсвяткував 90-річчя

Творчий доробок письменника становлять понад півсотні романів і повістей.

90-річний ювілей відсвяткував напередодні автор романів "Яса", "Брат на брата", "Рубіж" та інших творів Юрій Мушкетик. Колишній керівник Спілки письменників України продовжує друкуватися досі, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Письменницькі дачі в Конча-Заспі, де роздавали ділянки радянським письменникам – там мешкає Мушкетик і туди їдуть гості вітати його з днем народження. Автор почав писати ще в 1950-х, коли був студентом. Перше оповідання надрукували в "Барвінку" несподівано. "Так воно ж уже в номері – він каже. Це був найбільший в моєму житті тріумф", - пригадує свій дебют письменник. За перший гонорар він купив костюм.

Відео90 років виповнилось українському письменнику Юрію Мушкетику

Автор писав про історичні події, про своїх сучасників. Серед найвідоміших романи "Яса", "Брат на брата", "Рубіж". Він керував Спілкою письменників України і за радянського часу, і за незалежності. Друкується і нині. ТСН стала свідком, як до автора приїздить його книга.

90 років виповнилось українському письменнику Юрію Мушкетику

У радянський час доля була до нього поблажлива, хоча сам письменник вважає, що тоді було непросто. Історичну постать козака Семена Палія він змалював у дусі тодішньої ідеології. "Зараз би я такого уже не писав. Я не скажу, що я брехню написав навіть", - зізнається автор. І додає, що дуже багато чого не міг собі дозволити через цензуру – і реальну, і власну. "Кожен письменник сам собі цензор був, боявся", - визнає він.

Мушкетик, який очолював журнал "Дніпро" і керував спілкою письменників, згадує, що цензори доходили до абсурду, тим не менше в журналі якось примудрялися друкувати і дисидентів. "Ми під псевдо друкували Стуса, Світличного, Сверстюка", - каже він. Сміливцем через це письменник себе не називає, однак і догани, і звільнення з роботи теж не вважає вартими уваги репресіями. "Позаду багато років, попереду мало, і думаю, що я жив чесно, це саме основне", - зізнається він.

На день народження з друкарні імениннику привозять несподіваний подарунок – нову книгу. Видавець переконує, що твори Мушкетика досі популярні. "Важливі для нашого ринку книжки про те, що відбувалося в радянські часи в літературному суспільстві", - каже директор видавництва Олександр Красовицький. У свої 90 Мушкетик радіє гостям і з задоволенням роздає автографи. "Написав я багато, щось вже померло, щось помирає, щось протримається в часі", - підсумовує він.

Кореспондент ТСН Олена Мацюцька

Залиште свій коментар

Вибір редакції