Жоден з українських вишів не "доріс" до Топ-500 найкращих "універів" світу

Жоден з українських вишів не "доріс" до Топ-500 найкращих "універів" світу

Не дарма українські студенти прагнуть навчатися закордоном / Фото: УНІАН

Серед вищих учбових закладів країн СНД відзначилися лише два російських виша.

У щорічному Академічному рейтингу університетів світу не виявилося жодного представника України.

Рейтинг із 500 кращих вузів, що є одним з найавторитетніших в світі, опублікував Інститут вищої освіти Шанхайського університету Цзяо Тун, пише Дзеркало тижня.

У Топ-100 потрапили вузи з США, Великобританії, Німеччини, Канади, Франції, Японії, Нідерландів, Ізраїлю, Китаю, Росії та інших країн.

Примітно, що в першій двадцятці кращих університетів світу 17 вузів представляють США, 2 - Великобританія, крім того, вперше в двадцятку потрапив японський вуз.

Кращим вищим навчальним закладом визнаний Гарвардський університет (США), далі йдуть Стенфордський університет (США), Массачусетський технологічний університет (США), Каліфорнійський університет в Берклі (США) і Кембріджський університет (Великобританія).

На пострадянському просторі кращим вузом визнаний Московський державний університет імені М.В.Ломоносова (80 місце) і Cанкт-Петербурзький державний університет (п'ята сотня рейтингу). Інші вузи країн СНД і Балтії в рейтинг не потрапили.

Академічний рейтинг університетів світу складається в інституті вищої освіти Шанхайського університету Цзяо Тун відповідно до формули, яка враховує: випускників-лауреатів Нобелівської або Філдсівської премії (10%); співробітників-лауреатів Нобелівської або Філдсівської премії (20 відсотків); "часто цитованих дослідників в 21 категорії" (20%); статті, опубліковані в журналах Nature або Science (20%); індекси цитування для природничих та гуманітарних наук Інституту наукової інформації, а також індекси провідних журналів Arts and Humanities Citation Index (20%), навчальні площі університету (10%).

Повʼязані теми:

Наступна публікація