Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Жорстокі побої та "традиційні цінності": жінка російського багатія втекла від чоловіка-деспота в Україну

Жорстокі побої та "традиційні цінності": жінка російського багатія втекла від чоловіка-деспота в Україну

У РФ захистити українку від тирана було нікому.

Жертви домашнього насильства часто є заручницями статусу ідеальної родини, де він – єдиний лідер, а вона – його слабка половинка. Презентабельна для суспільства, покірна для нього, внутрішньо така модель стосунків нерідко виявляється токсичною, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Домашнє насильство нерідко спливає там, де гучно говорять про традиційну родину. І в це може вляпатися будь-яка красуня – чи то австралійська топ-модель, чи то юристка з Донеччини, чи то київський психолог. Стильна, успішна, учасниця міжнародних форумів та автор соціальних проектів, вона могла гостро відповісти опоненту на трибуні, а виявилося, що роками терпіла побутову тиранію. "Жінка буде робити те, що він скаже, без жодних запитань, як робот, бо чоловік для неї є всесвіт, цар і бог. Він був дуже релігійною людиною", – пояснює жертва Марта Онопченко.

Відео Рідний кат: чому домашнє насилля найчастіше виникає в "традиційних сім'ях"

Жертви домашнього насильства часто є заручницями статусу ідеальної родини, де він - єдиний лідер, вона - його слабка половинка. Саме ця модель токсичних стосунків найчастіше зустрічається у ззовні взірцевих родинах.

Рідний кат: чому домашнє насилля найчастіше виникає в "традиційних сім'ях"

Ревними молитвами чоловік "замолював" і любов до нетрадиційного сексу, і ляпаси дружині за непослух. "Мені дуже подобалося, що він старший, мені дуже бракувало надійного чоловіка у моєму житті", – пояснює початок таких стосунків Марта.

Іще рік тому колись успішна модель Наталія Серебрій жила з двома доньками в підмосковному маєтку та їздила на кабріолеті. Тепер їй байдуже, які краєвиди за вікном, аби чоловік її не знайшов. Сім років тому вона повірила в казку: їй було 18, йому 45. Дівчинка, що виросла в маленькому Енергодарі без батька, поїхала підкорювати Москву: знімалася в кліпах, дефілювала на подіумах, дописувала диплом із міжнародного туризму, аж раптом – джекпот: заможний ювелір. "На третє побачення він прийшов на роботу з великим букетом квітів, з каблучкою, всипаною діамантами", – пригадує Наталія.

Фасадом їхніх стосунків були лиск, заможність, щасливі посмішки та дорогі авто. За лаштунками – пробитий череп, зламані пальці й ребра, а також цілковита ізоляція. Сім років він контролював її дзвінки до матері, заборонив знімання, не дав захистити диплом, не дозволяв читати книжки й користуватись Інтернетом. "Я чоловік. Я твій бог. Ти маєш дивитися тільки на мене, думати моїми думками", – переповідає жінка. Двічі Наталія тікала від ката, але він її викрадав і знущався ще жорстокіше. Коли від тримісячної кровотечі вона схудла до 39 кілограмів, бо відбиті внутрішні органи не перетравлювали їжу, чоловік зважився показати її лікарю. У змові з медиками мати вивезла доньку з онучками в Україну.

Торік російська влада вирішила, що сімейні побої не злочин, а російська традиція. Дівчинка ж почала благати про порятунок президента України Петра Порошенка: "Дорогий Петро Олексійович! В Росії я не можу отримати захист – у них закон, все, що відбувається в чотирьох стінах, він може зробити все, що завгодно", – скаржиться вона. За рік у РФ втричі зросла кількість звернень жертв, але чоловіки просто відкуповуються штрафами. Жінок натомість повчають літературою, аби вони з цим не боролися, а вчилися жити. Бестселер продажів – книжка дружини мільйонера  Германа Стерлігова "Мужем битая". Альона Стерлігова проводить вебінари з корівника і дає майстер-класи на тлі безголових манекенів. "У нас 85% розлучень чому? Тому що жінок виховують рівноправними з чоловіками. Жінка – вона під паном, вона служить", – повчає популярна авторка.

Фотогалерея У Миколаєві затримали неадекватного чоловіка, який кулаками вибивав у дружини 2-місячне немовля (2 фото)

Але і для українських пар європейські партнерські стосунки – радше виняток. Проте й офіційна патріархальність у нас не в тренді. Науковці розробили цілий талмуд, як оговтатись від насилля і як його оминати. Звичайні дівочі мрії ми знайшли у психологічному портреті типової жертви, затвердженому Міністерством соцполітики. Крутий чоловік, сім’я, діти, улюблена казка Попелюшка – тільки в цій методичці нею названий психологічний комплес. Психологами вивчені фінали казкового життя. Їх може бути два: жертву або замикають у чотирьох стінах, або навпаки – виставляють на вітрину.

Чоловік від Марти вимагав одного: бути супержінкою. Перше, друге, третє, десерт, а ще – будувати кар'єру, бути мамою і висококласною коханкою нон-стоп. Якщо засиділася на нараді чи не розігріла борщ – то мала тримати удар. "Був шанс стати перед ним на коліна і сказати, що я буду ходити до церкви, буду покірною дружиною, але я подумала: ну, скільки можна?", – розповіла Марта. Вона забрала сина і пішла.

Із середньовічними мріями попрощалась і Наталія. Тепер вона здобуває колись заборонену чоловіком освіту і допомагає дітям опанувати українську. Щойно суд позбавить колишнього батьківських прав, дівчатка нарешті підуть до школи. Переховуючись від батька-деспота, вони пропускають рік, і потім учитимуться з молодшими, але всі втрьох готові до "неідеального" життя. До "традицій" у них уже імунітет.

Кореспондент ТСН Марина Макущенко

Домашнє сімейне насильство, інфографіка
ТСН.ua

Залиште свій коментар

Вибір редакції