Жовто-блакитні стяги і гасла "Слава Україні": як в Італії минув суд над нацгвардійцем Марківим

Жовто-блакитні стяги і гасла "Слава Україні": як в Італії минув суд над нацгвардійцем Марківим

Фото: скриншот з відео

Українці засудили на 24 роки.

Італійські судді присудили українцеві Віталію Марківу 24 роки ув'язнення. Це на сім років більше, ніж просило обвинувачення. Нацгвардійця визнали винним у вбивстві італійського фотокореспондента Андреа Рокеллі та його російського перекладача Андрія Миронова в травні 2014 року під Слов'янськом. Як пройшло засідання, у ТСН.19:30.

Від дев'ятої ранку судді писали вирок Віталію Марківу, оприлюднюють його лише о п'ятій  за Києвом. Суддя зачитує текст з папірця. Коли з її вуст лунає цифра 24 - зал німіє.

Хвилин десять ніхто не може вимовити слова. Сотня українців чекала виправдального вироку. Адвоката Марківа, юриста Рафаелле дела Валле з суду швидка везе у лікарню.

Українська громада прийшла підтримати Віталія з українськими прапорами. Люди вже не зважають на заборону карабінерів дотримуватися  повної тиші. Далі були сльози українок, які два роки їздили на суд, вивчили усі подробиці цієї справи. На вулиці українці дають волю емоціям: "Слава Україні. Гроям слава! Волю Віталію Марківу. Волю! ​​​​​​".

24 роки за ґратами: італійський суд звинуватив Віталія Марківа у вбивстві фотографа

24 роки за ґратами: італійський суд звинуватив Віталія Марківа у вбивстві фотографа

Вигукували і спеціально для італійців, щоб ті знали, про що вони кричать - "Лібертад!".

"Відчуття жахливі, цього ніхто не міг очікувати. Я думаю, що навіть такого рішення не очікувала інша сторона", - каже Олесь Городецький.

Мама Віталія стримує сльози і просить не плакати своїх друзів. "Що сказав Віталій: "Ми відстоїмо". Це не кінець. Павія показала які тут судді. Нічого, у нас будуть інші судді, правдивіші.

Мама готова боротися за волю свого сина до кінця. І знову готується до довгих поїздок на суд українська громада.

Кореспондент ТСН Олександр Загородний.

Повʼязані теми:

Наступна публікація