Жулинського не пустили до Росії

Український МЗС вимагає пояснень від Росії, проте їх дорсі немає. Позицію росйської сторони не розуміє й СБУ.


Раднику президента Віктора Ющенка Миколі Жулинському заборонили в'їзд до Росії.

Про це він сказав телефоном у вівторок, прилетівши до Санкт-Петербургу разом з дружиною та дочкою.

За словами Жулинського, це приватний візит – вони приїхали до РФ, щоб відвідати могилу брата дружини, який похований у Пушкіно. Жулинського затримали в аеропорту "Пулково-2".

За словами радника президента, представник прикордонної служби повідомив йому, що йому заборонено в'їзд на територію РФ, не пояснюючи причин.

"Я міг вловити з інформації, що вони мене мають депортувати", - сказав Жулинський. У нього забрали паспорт, і він вже три години очікує рішення.

При цьому він зазначив, що, оскільки він долетів до Санкт-Петербургу "Російськими авіалініями", то його зобов'язані депортувати також "Російським авіалініями", наступний рейс яких на Київ відбудеться 8 червня.

За словами Жулинського, до аеропорту приїхав консул України в Санкт-Петербурзі, який хоче домовитися про те, щоб Жулинський виїхав до Києва у середу літаком "Аеросвіту", придбавши квиток за власні кошти.

На запитання, з чим можуть бути пов'язані зазначені події, Жулинський припустив, що це пов'язано з депортацією із Сімферополя у вівторок російського політолога, лідера Міжнародного Євразійського руху Олександра Дугіна.

На подію відреагувало Міністерство закордонних справ України. 

МЗС в офіційному коментарі звернувся до Російської Федерації з проханням надати голові Національної ради з питань культури та духовності при Президенті України, раднику Президента Миколі Жулинському дозвіл на в’їзд на територію Росії.

"МЗС України закликає російську сторону надати роз’яснення щодо підстав запровадження практики заборони на в’їзд на територію Російської Федерації громадянам України, дії чи публічні заяви яких не спричинили порушення російського законодавства чи були б спрямовані на підрив національної безпеки Росії", - сказано в коментарі прес-служби МЗС. 

"За умов відсутності обґрунтованих мотивів, просимо невідкладно надати громадянинові України Жулинському дозвіл на в’їзд на територію Російської Федерації", - наголошується в коментарі.

Українська сторона зазначає, що Жулинський "у відповідності до своїх функціональних обов’язків та своїм особистим прикладом працює на користь зміцнення культурних та духовних зв’язків між українським та російським народами".

На думку МЗС України, "застосування практики негуманного ставлення російськими компетентними органами в аеропорту м. Санкт-Петербург щодо Жулинського... не відповідає духові українсько-російських відносин та стану існуючого двостороннього діалогу". 

Відповіді з боку Росії МЗС України наразі не отримало.

Здивування з приводу заборони в'їзда Жулинського на територію РФ висловила й Служба безпеки України.

Про це повідомила начальник прес-служби СБУ Марина Остапенко.

"Викликає подив ситуація з Жулинським", - сказала Остапенко.

З її слів, рішення і постанови щодо заборони тим чи іншим російським громадянам в'їжджати в Україну були обґрунтованими.

Вона також повідомила, що СБУ зняла заборону в'їзду на територію України депутатові російської Державної Думи Костянтину Затуліну.  Остапенко повідомила, що він спокійно може приїжджати в країну. 

Жулинський є головою Національної ради з питань культури та духовності при Президенті.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: