Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Журналіст Верстюк пояснив інтерес до себе з боку ГПУ публікаціями про корупцію

На його думку, розголос таємниці слідства "діамантових прокурорів" є лише приводом.

Генеральна прокуратура отримала доступ до робочого листування журналіста Івана Верстюка, який працює у виданні "Новоє врємя" і публікував розслідування щодо корупції в оборонному комплексі країни. Занепокоєння ГПУ викликав матеріал стосовно колишнього заступника прокурора Київщини – одного з так званих "діамантових прокурорів", ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Працівника ЗМІ та його редакцію зобов’язали оприлюднити своє листування. Журналіст із претензіями правоохоронців не погоджується: "Я просто робив свою роботу, як журналіст". Ухвалу Печерського суду також критикує. "Суд прийняв рішення без мене чи мого адвоката, а апеляція по цій справі дуже складна", - заявив Верстюк.

ВідеоГПУ отримала доступ до робочого листування журналіста видання "Новое время"

Іван Верстюк публікував розслідування щодо корупції в оборонному комплексі країни. Занепокоєння ГПУ викликав інший матеріал журналіста - щодо колишнього заступника прокурора Київщини, одного з так званих "діамантових прокурорів", яких судять уже третій рік.

ГПУ отримала доступ до робочого листування журналіста видання "Новое время"

Одне з його розлідувань стосувалося так званого діамантового прокрура Олександра Корнійця. Корнійцю та його колезі Володимиру Шапакіну закидають сприяння в незаконному намиві піску на Київщині. Журналіст з’ясував, що маючи зарплату в 200 тисяч гривень на рік, Корнієць оплачував навчання своєї доньки в Британії вартістю 120 тисяч фунтів. Тепер Генпрокуратура закидає Верстюку порушення таємниці слідства, але той каже, що якщо хто її і порушував – то самі працівники ГПУ, котрі розголосили матеріали справи. "Я, як журналіст, отримував свої дані від анонімних джерел, і ці джерела захищені як українським, так і європейським законодавством", - заявив він.

У генеральній прокуратурі запевняють, що оприлюднена дочасно інформація може дати стороні захисту можливість зірвати судовий процес. Водночас у ГПУ планують покарати всіх причтених до витоку даних. Сам Верстюк припускає, що причина претензій силовиків до нього криється в іншому – у владних кабінетах начебто розлютилися на його розслідування про корупцію при закупівлях озброєння. І прогнозує подальші репресії стосовно журналістів, які займаються незалежними розслідуваннями.

Медіаюрист Тарас Шевченко каже, що прямого порушення закону в діях Генпрокуратури немає, але в таких умовах преса у вільній країні працювати не повинна. Із цим погоджуються і в профспілках. А в самому видання "Новое время" готують апеляцію на ухвалу Печерського суду.

Кореспондент ТСН Дмитро Фурдак

Залиште свій коментар

Вибір редакції