Журналіста засудили за протест в Одесі

Журналіста засудили до сплати 220 гривень штрафу за участь в акції протесту проти відкриття пам’ятника Катерині II.

Протести проти пам'ятника Катерині ІІ
УНІАН
Одеський суд поставився не надто прихильно до протестувальника проти відкриття пам'ятника російській імператриці.
До сплати 220 гривень штрафу засуджено журналіста газети "Полтавська громада” Ігоря Загребельного за участь у суботній акції протесту проти відкриття в центрі Одеси пам’ятника російській імператриці Катерині II. Судовий вирок виніс суддя Суворовського райсуду Одеси Костянтин Бобовський.

Про це повідомляє УНІАН з посиланням на одеського юриста Олександра Славського.

За його словами, "зусиллями керівних посадовців Одеського міськуправління та Суворовського райвідділу міліції Одеси сьогоднішній судовий розгляд діянь, інкримінованих журналісту Ігореві Загребельному, відбувся без участі кваліфікованого захисника підсудного”.

Як стверджує юрист, “старший лейтенант міліції Ігор Чернега, що допитував журналіста, заборонив йому зробити телефонний дзвінок з відділення міліції, а міліцейське керівництво, в свою чергу, відмовилося підтвердити місцезнаходження журналіста. Відмовили йому також у зустрічі з адвокатом та особами, які впродовж суботи-неділі його розшукували”.

За словами Олександра Славського, лише завдяки зусиллям члена Громадської колегії при МВС України Володимира Чемериса на третій день розшуку Ігоря Загребельного було встановлено, що, всупереч твердженням офіцерів одеської міліції про відсутність громадянина Ігоря Загребельного серед затриманих у суботу осіб, насправді його утримували дві ночі під вартою у відділенні міліції Суворовського району.

Суворовський райсуд розглянув справу Ігоря Загребельного, який скоїв протиправні діяння на території іншого району, про що стверджував представник міліції, і ухвалив оштрафувати винуватця на 220 грн. відповідно до вимог ст. 173 і 185 Кодексу про адміністративні правопорушення за "дрібне хуліганство та злісну непокору працівникам міліції”.

В інтерв’ю УНІАН Ігор Загребельний заявив, що "суддя дуже поспішав ухвалити вердикт і відхилив моє клопотання про залучення до розгляду справи мого захисника, який прибув до суду буквально через півгодини після винесення вердикту”.

Як відомо, 27 жовтня шістьох учасників акції протесту проти відкриття в Одесі пам’ятника російській імператриці Катерині II, затриманих під різними приводами працівниками міліції Шевченківського та Порто-франківського відділень міліції, звільнено з-під варти після 22-ї години.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: