Журналісти дізналися, чи справді спецслужби прослуховують телефони українців

Найбільш характерною ознакою того, що телефон прослуховується є те, що він швидко розряджається.

У Верховній Раді України депутати скаржаться на прослуховування телефонів.

За словами народних обранців їх протизаконно прослуховують, йдеться у сюжеті "Грошей". Однак, крім нардепів, через незаконне прослуховування на сполох б'ють і активісти, і журналісти, і навіть прості жінки.

Кажуть, що найбільш характерною ознакою того, що телефон прослуховується, є те, що він швидко розряджається.

Киянка Віта Чигрин скаржиться, що її телефон явно прослуховують. І вона вирішила подати заяву у поліцію. Жінка вже другий рік зі скандалами розлучається із чоловіком - екс-замміністра часів Азарова і Януковича - Володимиром Сиротіним.

"Він сказав, що це моя країна, мої правила. Ти підеш лише тоді, коли мені буде потрібно. Розлучення отримаєш – коли я дозволю… У тебе немає нічого, забудь. Ні матеріального, ні поваги, бо з тобою всі спілкувалися і дружили лише через мене. У людях ти не розбираєшся, гроші заробляти не вмієш", - розповіла Чигрин.

Подружжя запекло воює за своїх дітей і в цій війні, переконана жінка, колись впливовий можновладець задіяв зв'язки в органах і перейшов межу.

"Найцікавіше, що мій чоловік мене іноді цитує. Тобто, коли він мені пише смс-повідомлення, наприклад… Він просто кидає цитати моїх розмов телефоном. І він знає абсолютно все, про, що я говорю, навіть із матір'ю", - каже жінка.

ВідеоЧи справді українські спецслужби прослуховують телефони

Законно поставити телефон на прослуховування дуже непросто, пояснює відомий правозахисник Євген Захаров: "Прослуховування на законних підставах виключно у випадках, коли скоєно або готується тяжкий або особливо тяжкий злочин".

Тобто якесь там хуліганство не підходить - злочин має тягнути щонайменше на 5 років позбавлення волі: наприклад, збройне пограбування або вбивство.

Черговий Печерського райвідділку сумлінно складав заяву щодо прослуховування телефона Чигрин. Втім жінці, на жаль, не варто сподіватися, що за її прослушку когось покарають, із сумом констатує правозахисник.

"Купа людей стверджували, що їх телефони прослуховували, наводили приклади і так далі. Більше того, телефонні розмови оприлюднювались в інтернеті багато разів. Питання - хоч хто небудь за це був покараний? Та жоден не був покараний! За це не карають", - каже директор Харківської правозахисної групи Євген Захаров.

Можливо, саме тому усі кримінальні справи із використанням так званих "негласних слідчих розшукових дій" - НСРД - перебувають під грифом "таємно" й "цілком таємно".

Журналісти, зокрема, поставили українським силовикам два прості запитання: скільки офіційних дозволів на прослуховування українців вони отримали цього року? І наскільки це більше ніж торік? Наче на підтвердження найгірших підозр жоден із органів не розкрив нашій програмі цих даних - ані СБУ, ані поліція, ані НАБУ, ані ДФС, ані прикордонники, ані тим більше військова розвідка. Всі сховалися за грифом - цілком таємно. 

ВідеоСкількох українців прослуховують на законних підставах

Залиште свій коментар