Журналісти хочуть знати, чому священики молитвами бажають їм зла

Журналісти вимагають роз’яснити позицію УПЦ (МП) відносно публікації про вартість церковних послуг у храмах Одеси.

Голова Київської незалежної медіа-профспілки (КНМП) Юрій Луканов звернувся до предстоятеля Української православної церкви Московського патріархату митрополита Володимира з проханням роз’яснити позицію УПЦ (МП) відносно реакції на публікацію про вартість церковних послуг у храмах Одеси.

Йдеться про появу на сайті Одеської єпархії УПЦ тексту, в якому міститься заклик про "напоумлення" трьох журналісток газети "Сегодня" Ольги Князь, Світлани Годовенко і Лілії Фещенко "скорботою і хворобами" після того, як вони надрукували статтю з критикою порядків у окремих храмах Одеси.

"Ми усвідомлюємо, що вищезгадана стаття не є офіційною позицією Одеської єпархії, - пише Луканов у своєму листі. - Тим не менше, поява такого тексту на офіційному сайті може викликати припущення, що керівництво Одеської єпархії прихильно ставиться до закликів зла для неугодних журналістів".

Київська незалежна медіа-профспілка стурбована такою реакцією. "Ми знаємо, що Церква є дуже важливою інституцією в суспільстві, його моральною опорою. Тим не менше, критикувати Церкву, як і будь-яку іншу інстанцію, є невід’ємним правом громадян. І коли у відповідь на критику лунає агресивна відповідь, то це не тільки викликає здивування, але й підриває авторитет Церкви", - наголосив керівник КНМП.

Як повідомлялося, в газеті "Сегодня" 27 вересня була опублікована стаття "Ритуальні гонорари Одеських храмів" про те, скільки в Одесі коштують церковні послуги - вінчання, хрещення дитини, розвінчання тощо.

Співробітники газети опублікували "Прейскурант на обряди", вивішений для парафіян в одеському храмі Адріана і Наталії, згідно з яким за вінчання, залежно від дня тижня і церковних свят, потрібно заплатити 310-600 грн, за хрещення - 75-280 грн, за освячення квартири – 150-400 грн, за розвінчання – 150-200 грн. Крім того, журналістки повідомили, що в одеському храмі Святої мучениці Тетяни їх спочатку "запевнили, що всі обряди безкоштовні. Але після все ж таки зорієнтували: хрещення - 150 грн, вінчання – 400".

Читайте також:

Одеські священики просять Бога наслати на журналісток хвороби та скорботу

Московський патріархат почав агітувати за Януковича

Московський патріархат заявив про пригноблення православних на Західній Україні

Філарет поскаржився на Кирила в СБУ та міліцію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: