Журналісти подали в суд на Януковича

"Українська правда" вимагає від президента надати повну назву емітента акцій, якими він володіє. Раніше в його Адміністрації ці дані оприлюднювати відмовилися.

Видання "Українська правда" подало позов проти президента Віктора Януковича у зв'язку з відмовою повідомити, засновником якого акціонерного товариства є Янукович.

Позов поданий до Вищого адміністративного суду, який його прийняв до розгляду.

Ухвалою від 5 жовтня відкрито провадження по справі, яка розглядатиметься колегією суддів у складі п'яти осіб.

Інтереси журналістів у справі представлятиме Інститут масової інформації.

Позовною вимогою "Української правди" є зобов'язати президента Януковича надати повну назву емітента акцій, якими він володіє.

Нагадаємо, 4 червня видання подало інформаційний запит до Адміністрації президента щодо надання даних про те, акціонером якого господарського товариства виступає Віктор Янукович.

Листом від 20 липня перший заступник глави АП Олена Лукаш відмовила в наданні цієї інформації, оскільки запит "Української правди" начебто "виходить за межі наданих прав на отримання відкритої інформації".

На початку серпня журналісти надіслали повторний запит, цього разу – безпосередньо на адресу глави держави. 8 вересня керівник прес-служби АП Денис Іванеско повторно відмовив в отриманні такої інформації.

Як відомо, у своїй декларації про доходи Янукович вказав, що має внески до статутних капіталів підприємств, установ і організацій номінальною вартістю 6,5 тисяч гривень.

"Українська правда" виходить з того, що відомості про цінні папери, якими володіє Янукович, є відкритими та повинні бути надані за інформаційним запитом, що випливає зі змісту законів "Про боротьбу з корупцією", "Про інформацію" та "Про державну службу".

"Вважаємо, що в даному випадку інтерес громадськості знати цю інформацію переважає інтерес Януковича В.Ф. як фізичної особи на захист такої інформації від поширення", - ідеться в позовній заяві ЗМІ.

Відповідно до Кодексу адміністративного судочинства, Вищий адмінсуд є судом першої інстанції щодо оскарження актів чи бездіяльності президента України.

Читайте також:

Янукович приховує свій капітал

Банкова хоче від журналістів самоцензури

Янукович назвав розширення своїх повноважень тріумфом демократії

Янукович показав свою декларацію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: