Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Журналісти розшукали фірму, яка займається утилізацією виявлених на Сумщині кінцівок

В офісі давно нікого не бачили, на дзвінки співробітники не відповідають.

Після виявлення людських кінцівок на сміттєзвалищі Сумщини журналісти ТСН вирішили розшукати фірму, яка займалася їх утилізацією. Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Досі не можна поставити крапку в розслідуванні гучного скандалу на Сумщині - там, просто на смітнику, знайшли 11-ть ампутованих ніг.

Поліція з'ясувала - фрагменти людських тіл - це біоматеріал із місцевих лікарень. Його мали б утилізувати. ТСН вирушила на пошуки фірми, яка мусила це робити. Результат - приголомшив.

Пакунки з медичними наліпками -  речовий доказ у справі чиєїсь недбалості. Поліція щойно розпочала розслідування, тож інформації обмаль.

"Всі ці бирки були з різних медустанов міста Суми, прочитати можна бірки чотирьох лікувальних установ, на п'яти інших погано читається, буде експертиза проводитися", - розповідає керівник Білопільського відділення ГУНП Сумщини Юрій Безгулий.

Відео На Сумщині на смітник викинули ампутовані ноги

Простежити весь шлях від ампутації до утилізації журналісти ТСН вирішили самостійно.

У моргу однієї із сумських лікарень медсестра переконує, що оформлення післяопераційного матеріалу супроводжується суворою документацією. А працівники не мають жодного стосунку до утилізації.

"Ну, ось привезли ногу так. Вага, прізвище, ім'я, по-батькові. Ми все це передаємо, у нас такого не може бути, щоб ми викинули", - стверджує молодша медсестра Любов Ткаченко.

Сумське обласне патолого-анатомічне бюро – саме сюди із більшості Сумських лікарень після операцій і доправляли біоматеріал. І саме звідси його мали спрямовувати на утилізацію. Заступник керівника установи переконує, що теж не має стосунку до захоронення. Тут матеріал лише фіксують, досліджують та зберігають.

У патанатомії розповідають, що поки за утилізацію біоматеріалу відповідав місцевий підприємець - ніяких проблем не було. Але торік чи не всі лікарні міста змушені були переоформити договори.

За документами – усе законно. Ліцензія фірми "Укрекогруп" – за підписом Міністра. Але в розділі "Вид господарської діяльності" чомусь указані лише збирання, перевезення та зберігання небезпечних матеріалів. І жодного слова про утилізацію біоматеріалу. На підставі чого медзаклади укладали угоди – пояснення приголомшує.

"У листі від головного епідеміолога у нас було 10 фірм - ми направили всім офіційні листи за договірною роботі - відповідь надійшла тільки з однієї фірми, яка має ліцензію. І ми з нею уклали договір", - розповіла Тетяна Ткач, заступник головного лікаря 5-ї клінічної лікарні.

За юридичною адресою фірми, з якою уклали угоду - одноповерховий будинок у приватному секторі Борисполя на Київщині. Тут сауна і ще кілька офісів. Жоден - не працює.

Табличка - є. Навіть указаний контактний номер телефону. Але він - не відповідає. Сусіди по офісу розповідають - тут уже давно нікого не бачили.

Як стверджують сумські патологоанатоми, востаннє вони передали на утилізацію 17 ампутованих людських кінцівок. 11 вже знайшли – на звалищі. Де і коли знайдуть ще шість – питання лишається відкритим.

Кореспондент ТСН Оксана Солодовник.

Нагадаємо, 17 квітня На Сумщині поблизу міста Білопілля чоловік випадково натрапив на 9 людських ніг. Зазвичай ампутовані фрагменти тіл мають утилізовувати–спалювати або ж захоронювати. Але фірма, яка мала цим займатися – вирішила просто викинути все на смітник. 

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції