Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Журналісти "Схем" заявили про стеження з боку охоронців Ахметова

Редакція заявляє, що це відбувається регулярно з вересня минулого року.

Журналісти програми розслідувань "Схеми" заявили, що протягом останніх кількох місяців за їхньою знімальною групою стежать охоронці українського олігарха Ріната Ахметова.

Програма стверджує, що стеження за журналістом Михайлом Ткачем та його колегами почалося у вересні минулого року. Одні і ті самі автівки супроводжують редакційну машину в урядових кварталах Києва, біля Адміністрації президента та за містом, коли знімальна група їде на зйомку.

"Схеми" повідомляють, що автомобілі, які переслідують їхніх журналістів, належать охоронній фірмі  ТОВ "Дельта-Донбас". Її кінцевий бенефіціарний власник - Рінат Ахметов.

Редакція переконана, що стеження спрямоване на перешкоджання її діяльності через колишні розслідування про Ахметова. "Схеми" вирішили надати цим фактам розголосу.

Журналісти звернулися до прес-служби Ахметова з питаннями про причину стеження, але жодної відповіді не отримали.

Нагадаємо, 18 лютого видання "Новое время" поскаржилось на наступ на пресу після вимоги надати доступ до внутрішніх документів редакції та всіх матеріалів, які надсилав на електронні адреси журналіст Іван Верстюк. Якщо "Новое время" відмовиться добровільно надати документи, на них очікує обшук. Зокрема, занепокоєння ГПУ викликав матеріал стосовно колишнього заступника прокурора Київщини – одного з так званих "діамантових прокурорів" Олександра Корнійця.

На думку Верстюка, розголос таємниці слідства "діамантових прокурорів" є лише приводом, а справжня причина - його розслідування про корупцію під час закупівлі озброєння.

Своєю чергою "Новое время" заявило, що вважає такі дії з боку відомства Юрія Луценка "порушенням свободи слова" та залишає за собою право звернутися зі скаргою до Європейського суду з прав людини.

Раніше, у вересні 2018 року журналістка програми "Схеми" Наталія Седлецька дізналася, що ГПУ має доступ до дзвінків, СМС-повідомлень та геолокації її мобільного телефона у період від липня 2016-го до листопада 2017-го. Її запросили до генерального прокурора Луценка для розмови за зачиненими дверима, проте Седлецька відмовилася, наголосивши, що такі розмови мають відбуватися публічно. Седлецька та низка інших журналістів є свідками у справі про можливе розголошення державної таємниці та даних досудового розслідування очільником НАБУ Артемом Ситником.

Згодом у ГПУ повідомили, що отримали доступ до інформації з телефона не лише Седлецької, а ще принаймні двох осіб як "можливих свідків". Відомо, що доступ мали до телефона журналістки Христини Бердинських. Дії ГПУ засудили у міжнародній правозахисній організації Transparency International, також занепокоєння висловили у ЄС та США. Своєю чергою, ЄСПЛ зобов'язав українську владу утриматися від доступу до будь-яких даних з телефону Седлецької.

ВідеоГПУ отримала доступ до робочого листування журналіста видання "Новое время"

Іван Верстюк публікував розслідування щодо корупції в оборонному комплексі країни. Занепокоєння ГПУ викликав інший матеріал журналіста - щодо колишнього заступника прокурора Київщини, одного з так званих "діамантових прокурорів", яких судять уже третій рік.

ГПУ отримала доступ до робочого листування журналіста видання "Новое время"

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції