Журналісти "Схем" звернулися до поліції через стеження охоронцями Ахметова

Дата публікації
Перегляди
2360
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Журналісти "Схем" звернулися до поліції через стеження охоронцями Ахметова

Фото: УНІАН

Журналіст просить правоохоронців порушити кримінальне провадження.

Журналіст програми розслідувань "Схеми: корупція в деталях" Михайло Ткач подав заяву в Національну поліцію через систематичне стеження охороною олігарха Ріната Ахметова за ним і знімальною групою, яке триває протягом півроку.

Про це йдеться у повідмленні "Радіо Свобода".

У заяві журналіст просить порушити кримінальне провадження за ч. 3 ст. 171 (переслідування журналіста) Кримінального кодексу у зв’язку з його законною професійною діяльністю за попередньою змовою групою осіб.

"Протягом останніх кількох місяців (від осені 2018 року і до сьогодні) за мною та знімальною групою відбувається регулярне переслідування. Одні й ті ж 2-3 автомобілі переслідують редакційну машину, коли я з оператором їду на зйомки, як у місті Києві, так і поза містом", - йдеться у заяві журналіста.

Зазначається, що всі ці автівки належать приватній охоронній фірмі ТОВ "Дельта-Донбас", кінцевим бенефіціарним власником якої є український олігарх Рінат Ахметов. До того ж, за спостереженнями "Схем", стеження за знімальною групою відбувалося в ті дні, коли Рінат Ахметов перебував у Києві.

"На моє переконання, Ахметов Рінат Леонідович є організатором цього злочину, тобто відповідно до ч. 3 ст. 27 КК України такою особою, яка організувала вчинення злочину, забезпечувала фінансування злочинної діяльності організованої групи. Натомість, встановити усіх виконавців, організатора/-ів, підбурювача/-ів та пособника/-ів можливо лише під час досудового розслідування в рамках кримінального провадження, відкрити яке, зокрема з цією метою, я й прошу цією заявою", – зазначає у своїй заяві в поліцію Ткач.

"Редакція програми "Схеми" та я особисто переконані, що такі дії спрямовані на перешкоджання моїй законній професійній діяльності журналіста. Така позиція є обґрунтованою, оскільки журналісти програми "Схеми" неодноразово викривали інформацію щодо самого Ахметова за часів після Революції Гідності, а також продовжують фіксувати його непублічні контакти з першими особами держави", – йдеться в заяві.

Нагадаємо, напередодні журналісти програми розслідувань "Схеми" заявили, що протягом останніх кількох місяців за їхньою знімальною групою стежать охоронці українського олігарха Ріната Ахметова.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2360
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація