Журналісти "Схем" звернулися до поліції через стеження охоронцями Ахметова

Дата публікації
Журналісти "Схем" звернулися до поліції через стеження охоронцями Ахметова

УНІАН

Журналіст просить правоохоронців порушити кримінальне провадження.

Журналіст програми розслідувань "Схеми: корупція в деталях" Михайло Ткач подав заяву в Національну поліцію через систематичне стеження охороною олігарха Ріната Ахметова за ним і знімальною групою, яке триває протягом півроку.

Про це йдеться у повідмленні "Радіо Свобода".

У заяві журналіст просить порушити кримінальне провадження за ч. 3 ст. 171 (переслідування журналіста) Кримінального кодексу у зв’язку з його законною професійною діяльністю за попередньою змовою групою осіб.

"Протягом останніх кількох місяців (від осені 2018 року і до сьогодні) за мною та знімальною групою відбувається регулярне переслідування. Одні й ті ж 2-3 автомобілі переслідують редакційну машину, коли я з оператором їду на зйомки, як у місті Києві, так і поза містом", - йдеться у заяві журналіста.

Зазначається, що всі ці автівки належать приватній охоронній фірмі ТОВ "Дельта-Донбас", кінцевим бенефіціарним власником якої є український олігарх Рінат Ахметов. До того ж, за спостереженнями "Схем", стеження за знімальною групою відбувалося в ті дні, коли Рінат Ахметов перебував у Києві.

"На моє переконання, Ахметов Рінат Леонідович є організатором цього злочину, тобто відповідно до ч. 3 ст. 27 КК України такою особою, яка організувала вчинення злочину, забезпечувала фінансування злочинної діяльності організованої групи. Натомість, встановити усіх виконавців, організатора/-ів, підбурювача/-ів та пособника/-ів можливо лише під час досудового розслідування в рамках кримінального провадження, відкрити яке, зокрема з цією метою, я й прошу цією заявою", – зазначає у своїй заяві в поліцію Ткач.

"Редакція програми "Схеми" та я особисто переконані, що такі дії спрямовані на перешкоджання моїй законній професійній діяльності журналіста. Така позиція є обґрунтованою, оскільки журналісти програми "Схеми" неодноразово викривали інформацію щодо самого Ахметова за часів після Революції Гідності, а також продовжують фіксувати його непублічні контакти з першими особами держави", – йдеться в заяві.

Нагадаємо, напередодні журналісти програми розслідувань "Схеми" заявили, що протягом останніх кількох місяців за їхньою знімальною групою стежать охоронці українського олігарха Ріната Ахметова.

Наступна публікація