Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Журналісти ТСН склали хронологію наймасштабнішої евакуації за часів незалежної України

На ліквідацію наслідків трагедії уряд виділив 100 мільйонів гривень.

Близько 30 тисяч людей евакуйовано. 14 населених пунктів довкола епіцентру вибуху відключені світло,  газ і вода. Це одна з наймасштабніший евакуації за часів незалежної України.

О 22 годині з’являються перші повідомлення про вибухи у Калинівці. Також пілоти білоруських авіаліній передають координати, де саме палає над Вінниччиною.  Повітряний простір закривають у радіусі 50-ти кілометрів. Жителі Калинівки спочатку відчули сильні поштовхи,  а потім побачили заграву.

Це один з найбільших складів боєприпасів в Україні. Там зберігається близько ста тон різноманітної вибухівки. Серед зброї - ракети системи залпового вогню  «Смерч», «Ураган», «Град»..

Вибухи чути за півсотні кілометрів. Поштовхи відчувають у Хмельницькому. У Вінниці, яка за 20 кілометрів, від Калинівки, трусяться вікна.

Поліція закриває в’їзд до міста. Також зупиняється рух залізничного транспорту - два десятки потягів йдуть в обїзд. Мешканці Калинівки ховаються в старому бомбосховищі і погребах.

Вже об одинадцятій годині люди починають хаотично втікати із шести прилеглих сіл -  хто на милицях, хто на власних авто. Деякі в домашньому одязі, навіть не встигають узяти з собою найнеобхідніші речі. На виїздах з міста утворюються затори.

За дві години після початку вибухів - опівночі обласна влада організовує чотири пункти для евакуації мешканців у самій Калинівці. До місця катастрофи вирушає сотня автобусів.

Людей вивозять і численні цивільні машини. До шостої ранку відселили близько 30 тисяч осіб. Їх розміщують у школах і лікарнях Вінниці, Бердичева, найближчих міст.  Це одна з наймасштабніших евакуацій за часів незалежної України. Коли вибухав арсенал в Балаклії - вивезли 20 тисяч люду

Відомо про одну постраждалу жінку -  у неї ушкоджений хребет. Її відкинуло вибуховою хвилею.

На світанку видно і чути вибухи шаленої потужності. По обіді інтенсивність вибухів зменшується. З’являється можливість подивитися на місцевість згори. Чотири будинки зазнали критичних руйнувань. У десятках вибиті двері  і вікна.

Однак оцінити усі масштаби руйнування зараз не можливо. По самій Калинівці розкидані боєприпаси, що в будь який момент можуть вибухнути. Коли погасять вогонь на складі, сапери почнуть розмінування міста і прилеглих сіл. На ліквідацію наслідків трагедії уряд виділив 100 мільйонів гривень. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції