Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Журналісти вимагають у ГПУ не втілювати скандальну ухвалу щодо доступу до телефона редакторки "Схем"

Також вони закликають парламент внести зміни до законодавства.

В НСТУ розкритикували рішення Печерського суду, за яким ГПУ отримала доступ до інформації з мобільного телефона журналістки-розслідувачки Наталії Седлецької.

Про це йдеться в офіційній заяві Національної суспільної телерадіокомпанії України. 

Там наголосили, що втручання у право на приватність, що може бути законним та необхідним в демократичному суспільстві, обов’язково повинно бути обґрунтованим.

Проте, заявляють там, у клопотанні слідчого генпрокуратури до суду немає пояснення необхідності отримати доступ до приватної інформації з телефона журналістки. Обґрунтування мотивів такого рішення нема й в ухвалі суду, зазначають в НСТУ.

"Припускаємо, що фактично суд надав слідству доступ до значно більшої кількості інформації, ніж це потрібно в конкретному розслідуванні", - йдеться в заяві.

Водночас журналісти з багатьох інших провідних видань та декілька громадських організацій оприлюднили заяву на сайті Громадського, в якій зазначають, що ухвала суду створює небезпечний прецедент для діяльності медіа, а також порушує міжнародні зобов’язання України. 

Журналісти відзначають, що подібні рішення суду неможливо оскаржити, тому парламент має внести зміни у законодавство, аби виправити цю колізію. Також журналісти та громадські організації вимагають, аби генеральний прокурор публічно гарантував, що ухвала суду стосовно Седлецької не буде реалізовуватися.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що суд надав ГПУ право отримати дані про телефонні розмови, СМС-повідомлення та місце розташування журналістки Наталії Седлецької від липня 2016 до листопада 2017 року. Седлецька та низка інших журналістів є свідками у справі про можливе розголошення державної таємниці та даних досудового розслідування очільником НАБУ Артемом Ситником.

ВідеоХолодницький в Брюсселі прокоментував скандал із прослуховуванням

Він вважає встановлення "жучків" у своєму кабінеті провокацією та спростовує чутки про власну відставку. Антикорупційний прокурор Назар Холодницький під час візиту до Брюсселя прокоментував скандал із прослуховуванням. Чиновник бере участь у конференції, присвяченій боротьбі з корупцією в Україні. Разом із главою НАБУ Артемом Ситником, якому закидають, що саме він дав санкцію на встановлення "жучків" у кабінеті Холодницького.

Холодницький в Брюсселі прокоментував скандал із прослуховуванням

Залиште свій коментар

Вибір редакції