Журналісти вимагають використовувати нові методи у справі Ґонґадзе

Напередодні роковин загибелі журналіста, міжнародні організації закликали українську владу відновити пошуки замовників його убивства.

Напередодні дев'ятих роковин вбивства журналіста Георгія Ґонґадзе міжнародні організації журналістів закликають українську владу відновити пошуки замовників вбивства і покарати їх.

Про це мовиться в сумісній заяві журналістів, підписаному генеральним секретарем Міжнародної федерації журналістів Ейден Уайт, від імені Фундації Ґонґадзе - Мирославою Ґонґадзе, Фундацією Ґонґадзе - Джеремі Діар, від Національного союзу журналістів Великобританії та Ірландії Джеремі Діар, від Інституту Масової Інформації - Аллою Лазарєвою.

Журналісти відзначають, що Георгій Ґонґадзе був убитий після того, як декілька українських високопоставлених осіб між собою обговорили і спланували цей злочин. Ця загибель стала сумною сенсацією, яка зайвий раз підкреслила безкарність владної верхівки, здатної вбивати журналістів, щоб примусити їх мовчати".

У заяві наголошується, що цього літа відбулося декілька важливих подій, пов'язаних зі справою: були арештовані Олексій Пукач, який, за словами слідчих і за рішенням суду, вважається вбивцею Георгія Ґонґадзе. Як повідомляється, за допомогою інформації, наданій Пукачем прокуратурі, був знайдений череп, який, за даними української експертизи, належить Георгію Ґонґадзе.

"Ми поздоровляємо таке просування в справі. Але і правди за ним не заховаєш: дотепер нічого не відомо про те, хто був замовником цього вбивства, і яким чином був відданий наказ убити Георгія. Слідство далі не відповідає на це питання, які ставлять і Парламентська Асамблея Ради Європи, і ми, і наші українські колеги", - мовиться в заяві.

Журналісти переконані, що існував цілий ряд очевидних зачіпок, за допомогою яких можна було б визначити, яким чином на той час працювала система наказів в МВС і уряді. Судовий процес в справі трьох співучасників Пукача і виголошення вироку в 2008 році відкривало великі можливості, але більшості з цих потенційних джерел інформації просто дозволили зникнути, наголошується в заяві.

У ці роковини трагічної загибелі Ґонґадзе журналісти закликають українську владу "переглянути методи слідства і відновити пошуки замовників вбивства, щоб вони врешті-решт з'явилися перед судом", а також "відкрити кримінальні справи проти посадовців, які свідомо перешкоджали слідству". Крім того представники мас-медіа звернулися до урядів і громадськості європейських держав із закликом "продовжувати боротьбу проти безкарності вищих посадовців, які схвалюють і використовують насильницькі методи проти журналістів".

Пукач
Обвинувачений у вбивстві Ґонґадзе Олексій Пукач був затриманий в середині липня
Вбивство Ґонґадзе було здійснене восени 2000 року. 15 березня 2008 року Апеляційний суд Києва визнав за винних у вбивстві журналіста трьох колишніх співробітників Департаменту зовнішнього спостереження і кримінальної розвідки МВС - Валерія Костенка, Миколи Протасова і Олександра Поповича, і призначив їм покарання у вигляді позбавлення волі строком від 12 до 13 років.

Ще один обвинувачений - колишній начальник Головного управління кримінального розшуку Департаменту зовнішнього спостереження МВС Олексій Пукач - знаходився в розшуку з 2005 року.

21 липня цього року в селі Молочки Чудновського району Житомирської області Пукач був затриманий. Після його затримання заступник голови СБУ Василь Грицак повідомив, що Пукач назвав замовників вбивства журналіста і пообіцяв вказати слідчим місце, де знаходиться голова Ґонґадзе.

На цьому місці було знайдено череп, який за даними українських експертів, належить Георгію Ґонґадзе.

Проте за даними деяким ЗМІ, керівники Генпрокуратури та СБУ навмисне приховали реальне місце поховання черепа Георгія Ґонґадзе.

Як з'ясувалося, голову, яка можливо належить вбитому журналістові, знайшли не в селі Сухоліси, як стверджували правоохоронці, а біля села Довгалівське.

Читайте також:

Пукач все ще не здав замовників вбивства Ґонґадзе

Ющенко: розслідування справи Ґонґадзе вплине на президентські вибори

Вдова Ґонґадзе обурена слідством у справі про вбивство чоловіка

Генпрокуратура пообіцяла, що Пукач буде живий

ВідеоЖурналісти про вбивство Ґонґадзе

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: