Журналісти з'ясували, як в Україні можна запроторити до наркоклініки здорову людину

В реабілітаційних центрах за декілька сотень доларів готові утримувати людей місяцями або й роками.

В Україні можна легко позбутися людини, звернувшись до першого-ліпшого реабілітаційного центру для наркозалежних або психлікарні.

За невеликі гроші ворога чи остогидлого родича відправлять на декілька місяців на лікування навіть проти бажання людини, йдеться у сюжеті програми "Гроші".

Журналісти провели експеримент і викликали "мобільну групу" одного зі столичних реабілітаційних центрів "Ренесанс", найбільшої мережі приватних клінік для наркоманів по всій Україні, для нібито брата-алкоголіка Сергія, який заважає продати квартиру.

"У нас доставка 1200 гривень, якщо мобільна група. Місячний курс у нас коштує 15 тисяч гривень", - розповів головний лікар центру "Ренесанс" Ігор Панченко, запевнивши, що людина втекти з клініки не зможе.

До одного з таких реабілітаційних центрів - "Ренесанс" - у Харкові  звернулася харків'янка Тетяна, яка вирішила вилікувати від наркотичної залежності свого сина Вадима. Жінці запропонували сплатити 7000 гривень за двотижневе лікування та ще 500 за те, що його заберуть з дому. Коли ж чоловік уже був у центрі, матері жодного разу не дали поговорити із ним телефоном, запевняючи, що він спить, хоча вона телефонувала щодня. Після цього жінка приїхала до центру сама і була шокована тим, як виглядав її син.

"Зайшов набряклий якийсь чоловік. У нього руки були набряклі, обличчя. Він мене не впізнав", - розповіла  Тетяна, зазначивши, що одразу забрала його додому.

За словами Вадима, йому одразу поставили крапельницю, а потім чимось нашпигували, що за півгодини він заснув. До того ж запевнив, що його "лікарі" не гребували додатковими заробітками, наприклад, дзвонили матері і від його імені просили дещо купити, хоча йому нічого не передавали. Водночас на прикладі ще одного чоловіка Вадим зрозумів, що може бути із тими, хто пручатиметься лікуванню.

"Вони його побили, а потім зв'язали мотузками. І теж обкололи якийсь фігньою. У нього піна навіть із рота пішла, я його піну витирав", - згадав колишній пацієнт реабілітаційного центру.

За словами наркозалежного із 20-річним стажем Алана, якщо людину лікують силоміць, – із неї можуть зробити "овоч", адже вилікувати наркозалежного, який не має мотивації кинути наркотики, – неможливо.

До того ж він наголосив, що 80% реабілітаційних центрів просто викачують ыз людей гроші.

ВідеоЯк центр реабілітації наркозалежних перетворився на платну в`язницю

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: