Журналісти знайшли елітний будинок пастора Мунтяна, який збирає у своїй секті мільйони

Дата публікації
Перегляди
14к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Журналісти знайшли елітний будинок пастора Мунтяна, який збирає у своїй секті мільйони

Пастора Церкви Відродження розшукали

Лідер Церкви Відродження сидів за шахрайство у Кривому Розі.

Усі протестантські церкви України відреагували на сюжети ТСН.Тижня про Церкву Відродження пастора Мунтяна, яка цілий місяць у столичному Палаці Спорту проводила обряди вигнання бісів і зцілення від раку.

З'ясувалося, що з Володимиром Мунтяном вони вже давно побили горщики і вважають його шахраєм.

"Ми зробили заяву, щоби відмежуватися, тому що він себе поєднував нібито з нами. Ми такого не практикуємо, ми такого не визнаємо, це є не біблійна практика. Ми чітко заявили: це є збочення, це є зведення людей, це є чергова фінансова піраміда, чим займався його попередник Сандей - дурив наших людей. Мене дивує поведінка нашої влади. Вона повинна реагувати", - заявив президент Всеукраїнського союзу церков п'ятидесятників Михайло Паночко.

В міліції заявили, мовляв, немає постраждалих – значить, Мунтян нічого протиправного не робить. Але постраждалі є, каже дніпропетровський релігієзнавець Ян Щекатуров.

"У наш центр звертаються громадяни, які вважають себе постраждалими. Вони вже приходять після того, як вони побували в міліції, в інших правоохоронних органах. Зазвичай на їхні заяви одна й та сама відповідь: ви ж самі туди прийшли", - повідомив голова центру допомоги жертвам деструктивних культів "Діалог" Ян Щекатуров.

Церква Відродження відхрещується від пастора Мунтяна

Церква Відродження відхрещується від пастора Мунтяна

На кадрах, знятих у Палаці Спорту, люди, мов загіпнотизовані, витягують з кишень здається все, що є, і схиляються над купюрами, ніби перед алтарем. Ці гроші, пояснює Мунтян, підуть далеко - для пастора аж з Південної Кореї. Людей просять нести ще.

Наразі від державних органів немає ніяких офіційних заяв. МОЗ не реагує на масові сеанси цілительства без жодних ліцензій. Міліція не помічає 10 тисяч потенційних жертв шахрайства і психологічного тиску. Податкова не бачить шалених сум готівкою і бізнесу на пожертвах. Можливо наші чиновники вірять, що Коперфільд справді літає, а чарівники існують?

Ян Щекатуров каже, що поки в таких церквах будуть прикриватися Богом і дивом, сотні людей можуть померти, так і не дочекавшись зцілення від Мунтяна.

"До нас зверталася мама одного з хлопців, який потрапив в цю організацію. У нього було онкологічне захворювання мозку. Вони збирали довгий час гроші на цю операцію. Він потрапив до нього, гроші пішли на пожертвування, але вилікування ніякого не настало", - розповів експерт.

Відомий психолог-криміналіст Юрій Ірхін у 2007 році приймав участь в експертизі діяльності церкви Мунтяна, за результатами якої пастору заборонили збирати людей на стадіоні "Метеор" в Дніпропетровську. Його сеанси він розібрав по полицям.

"Активно застосовуються методи нейролінгвістичного програмування. І основна технологія - це сугестивна технологія - навіювання на яву. Людей вводять в транс технічними засобами: гучною ритмічною музикою, мінливою кольоровою гамою, ефектом маятника, що біжать вогниками. У цьому стані людина стає гіпердовірливою, вірить усьому, що говорять, тому все, що відбувається в тому локусі, людиною сприймається за чисту монету", - пояснив Ірхін.

Він відкриває завісу так званих зцілень на сцені: "У тих експертизах, які ми робили у 2007-2009 роках, ціла акторська група, штатна, можна сказати, група серед людей, які виходять на сцену, розповідають свої легенди. Наймають людей. З точки зору закону - це чистої води шахрайство. Це свідомий обман, що там і відбувається, і зловживання довірою".

Хто такий Мунтян?

Програма ТСН.Тиждень провела власне розслідування.

Мунтян Володимир Мірчавич - уродженець Дніпропетровська, за національністю - молдованин. Спочатку він був п'ятидесятником, після пішов у харизмати.

За даними міліції, Мунтян відбував трирічний термін у 10-й спецколонії в Кривому Розі. Судили його за двома статтями - крадіжка та шахрайство. В 1998 році він заснував власну церкву Відродження.

Нині упізнати у пасторі колишнього в'язня важко. Це солідний бізнесмен, засновник фірми "Мільйонер", яка, за даними правоохоронців, займається випуском макаронів та надає автопослуги. На його дружину оформлений небідний благодійний фонд.

Раніше пастор Мунтян жив у будиночку в Дніпропетровську, проте переїхав у більш престижне місце - в котеджне містечко Новоолександрівка за 8 км від Дніпропетровська, де будинки коштують близько мільйона доларів.

Також пастора часто бачать в іншому селищі Кіровському, що під Дніпропетровськом. Місцина там елітна - будинки вражають своєю масштабністю. Така собі дніпропетровська Конча Заспа. В оточенні соснового бору за високим парканом - басейн та джакузі.

Вигнання бісів і сеанси зцілення у Палаці Спорту закінчилися, щоб повернутися масштабніше. Поряд - "Олімпійський" стадіон, куди можна зібрати сто тисяч осіб. Можливо, тоді це приверне увагу наших чиновників.

Як повідомлялося раніше, у секті Мунтяна людям назавжди "ламають" мізки. Жінці вдалося витягти із лап сектантів свою доньку, проте психолог каже, що для неї прогноз вже невтішний - вона ніколи не вийде зі стану "зомбованості".

Кореспондент Сергій Гальченко

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
14к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація