Журналістів не пустили на засідання міськвиборчкому

Представники міськвиборчкому у Вінниці відмовились інформувати пресу та громадськість про підрахунок голосів та результати голосування по виборчому округу.

Вінницький міськвиборчком прийняв рішення вивести журналістів із зали засідань у супроводі міліції.

Таке рішення в четвер одноголосно прийняли представники дільничних комісій на засіданні виборчкому.

Журналісти звернулися до заступника голови міськвиборчкому Миколи Станкевича, який спочатку відмовився взагалі спілкуватися з представниками ЗМІ, а пізніше намагався закрити перед журналістами двері комісії і виштовхнути їх із приміщення.

"Він навіть перевернув стіл, щоб міліція втрутилася в ситуацію і допомогла йому піти від відповідей. Однак співробітники міліції, на очах яких усе це відбувалося, не відреагували на ці події", - наголошується в повідомленні.

Після цього заступник голови міськвиборчкому став виправдовуватися, заявивши, що він не володіє інформацією про хід підрахунку голосів, оскільки він займається організацією прийому виборчої документації.

На прохання журналістів викликати до преси голову виборчої комісії, Станкевич відповів: "Зараз голова комісії веде засідання комісії і не може відповісти на питання".

На питання, чому журналісти не можуть отримати поточну інформацію про хід виборчого процесу, він заявив, що "жодна телекомпанія чи газета не зверталася до комісії з проханням надати таку інформацію".

При цьому він не взяв до уваги той факт, що усне звернення журналіста також є запитом.

Пізніше до журналістів таки вийшов голова міської виборчої комісії Дмитро Шевчук, який повідомив лише, що комісія не підраховувала проміжних результатів виборів і будуть оприлюднені лише остаточні результати.

Шевчук оголосив усім, що відповідно до закону про вибори депутатів Верховної Ради Криму, місцевих рад та сільських селищних, міських голів остаточні результати виборів публікуються в друкованих ЗМІ не пізніше ніж на п'ятий день з моменту встановлення результатів виборів.

"Другого тут не передбачено. Покажіть мені закон, по якому ми повинні вам що-небудь повідомляти?", - звернувся голова комісії до журналістів.

Як повідомлялось, верховний представник Євросоюзу із закордонних справ Кетрін Ештон висловила стурбованість повідомленнями про порушення на місцевих виборах в Україні. Також уряд США констатував, що рівень відкритості та чесності місцевих виборів знизився порівняно з попередніми виборами президента. Європейська народна партія висловила розчарування місцевими виборами в Україні. Натомість, спостерігачі з СНД не побачили порушень на виборах.

Читайте також:

Євросоюз стурбований порушеннями на виборах в Україні

Герман про вибори: в Україні демократія "з особливостями"

Янукович визнав, що вибори пройшли з недоліками

Європа розчарована місцевими виборами в Україні

США назвали українські вибори нечесними і непрозорими

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: