Журналістів позбавлять вимоги узгоджувати інтерв'ю

Ранішн виникало безліч непорозумінь, коли посадова особа, відповівши на питання журналістів щодо своєї діяльності, потім наполягала на узгодженні тексту.

 У разі підписання президентом Віктором Януковичем закону "Про доступ до публічної інформації" зміни до законодавства дозволять позбавити журналістів від необхідності узгоджувати інтерв'ю. Про це пише "Дзеркало тижня".

Як повідомляється, до цих пір відповідно до закону "Про авторське право та суміжні права" інтерв'ю вважалося власністю двох осіб - інтерв'юйованого і опитують, що дозволяло вимагати від журналістів узгодження матеріалу.

Новим законом "Про доступ до публічної інформації" внесені доповнення до статті 13 закону "Про авторське право та суміжні права", що регулює питання узгодження тексту інтерв'ю з особою, що давали інтерв'ю.

Старе положення закону викликало безліч непорозумінь, коли посадова особа, відповівши на питання журналістів щодо своєї діяльності, потім наполягала на узгодженні тексту, викреслюючи найбільш цікаві для громадськості свої слова.

Тепер внесена ясність: зазначені положення не поширюються на випадки оприлюднення або надання інформації на підставі закону "Про доступ до публічної інформації".

Нагадаємо, у січні Верховна рада ухвалила закон про доступ до публічної інформації. За відповідний документ, який вніс депутат від БЮТ Андрій Шевченко, проголосували 408 депутатів.

Читайте також:

Міліція пригрозила журналістам розправами через провокації

"Репортери без кордонів " обурені порушенням прав журналістів в Україні

Київським чиновникам заборонили спілкуватися з журналістами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: