Журналістів зобов'яжуть надавати джерело інформації

Передбачається посилення правових норм із захисту журналістів, підвищення гарантій, а також ліквідацію правових колізій чинного законодавства.

Журналіст зобов`язаний буде надати інформацію про своє джерело за рішенням суду.

Як передає УНІАН, про це повідомив віце-прем`єр-міністр України Дмитро Табачник на брифінгу після розгляду на засіданні уряду законопроекту про захист професійної діяльності журналістів.

Дмитро Табачник (Фото: www.nbuv.gov.ua)
Архів
Дмитро Табачник турбується про журналістів (Фото: nbuv.gov.ua)

«Законопроект передбачає посилення існуючих правових норм із захисту журналістів, підвищення державних і соціальних гарантій, а також ліквідацію правових колізій і неузгодженостей у чинному інформаційному законодавстві, зокрема, про право журналістів не розголошувати джерело інформації», - сказав Табачник.

Віце-прем`єр уточнив, що норма про розголошування чи не розголошування джерела інформації тричі обговорювалась на засіданнях урядового комітету. «Служба безпеки наполягала на своєму праві одержувати від журналістів джерело, але на останньому засіданні вони зняли своє зауваження», - уточнив він.

За словами Табачника, в ініційованому урядом законопроекті передбачені соціальні норми з охорони праці, страхування, регулювання рівня заробітної плати з урахуванням специфіки професійної діяльності.

«Окремою статтею закону визначено соціальні гарантії пенсійного забезпечення журналістів, які працювали в засобах масової інформації комунальної форми власності», - повідомив він.

Віце-прем`єр також відзначив, що законопроект також передбачає для журналістів, які проживають у сільській місцевості, право на безплатне користування житлом, опалюванням і освітленням. Крім того, законопроект надає рівний доступ до акредитації і визначає обов`язки акредитаційної організації.

«Законопроект розроблено за дорученням прем`єр-міністра Віктора Януковича і є одним з кроків з виконання Плану дій «Україна-Євросоюз», - наголосив Табачник.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: