Зі сценарію до фільму про Стуса прибрали сцену з його адвокатом – Медведчуком

Стрічка вийде на екрани в лютому наступного року.

У соцмережах почалася хвиля обурень, що зі сценарію до фільму про поета і дисидента Василя Стуса прибрали сцену із його адковатом, яким був нинішній кум Путіна і переговорник від України у Мінську щодо Донбасу Віктор Медведчук.

"Проходячи кастинг на фільм "Стус", я читав сценарій до фільму. У ньому була сцена останнього суду над Стусом. Саме того суду, що його Стус та українська інтелігенція не визнавали, але адвокат Стуса, товариш Медведчук, визнав не лише суд, а й Стусову "провину". Хід справжнього адвоката-захисника. А потім було останнє заслання Василя Стуса, із якого він не повернувся. Український класик помер у радянському таборі лише за 6 років до здобуття Україною незалежності", - написав у Facebook актор і телеведучий Геннадій Попенко.

Актори, які знімалися у стрічці, розповіли, що сцени про Медведчука у сценарії вже немає.

"Запитав про це у акторів, що грають у фільмі. Вони підтвердили, що сцени суду вже немає. Її прибрали зі знімального графіка, нікого не попередивши. Навіть такого персонажа як Медведчук у фільмі вже немає. Проте кастинг на нього був, актора було знайдено і він готувався до знімань. Зі слів учасників знімального процесу, "продюсерам подзвонили з адміністрації Медведчука" і сказали, що якщо вони хочуть дозняти картину, не хочуть провокацій, то потрібно прибрати сцену суду над Стусом", - зазначив Попенко.

 

Актор процитував актрису Фаїну Раневську: "Кіно - це плівок у вічність", і зазначив, що Медведчук "боїться, що його запам'ятають помічником катів, а не Мінським переговорником. Справа давніх років - це одне. Але зовсім інше - намагання повернути ці роки з її цензурою і дзвінками "зверху". Проковтнеться? Хіба можна мовчати, коли таке відбувається?".

Спробую по суті, так, щоб без зайвих емоцій. Проходячи кастинг на фільм "Стус", я читав сценарій до фільма. У ньому БУЛА...

Опубліковано Геннадии Попенком П'ятниця, 10 серпня 2018 р.

Один зі сценаристів фільму Сергій Дзюба прокоментував ТСН.ua ситуацію з вирізаною сценою з Медведчуком.

"Сцена була. Чому її не зняли, я не в курсі. Але про те, що Медведчука не буде у фільмі, режисер заявив два місяці тому, і потім щоразу заявляв про це. І ось тепер всі проснулись", - зазначив Дзюба.

Режисер-постановник картини Роман Бровко кілька тижнів тому в інтерв’ю "Радіо Свобода" розповів свою версію, чому сцена із Медведчуком зникла зі стрічки:

"Перша версія сценарію у нас була дуже розширена. У нас був і суд, і події в суді, відповідно вся ця сцена була. Теж цікава ситуація. Ми говорили спочатку і про розширену телевізійну версію, бо, щоб показати історію Стуса, я скажу чесно, ми десь мали сценарій, котрий, якби це екранізувати повністю, напевне, це було б 4 серії по 48 хвилин. Шкода, у нас не була підтверджена телевізійна версія. І багато було подій… Зараз канали займають дуже цікаву, хитру позицію: ви зніміть кіно, покажіть, а потім говоритимемо. Хоча у мене таке враження, що навіть якщо там була би постать Медведчука, то, може, навіть деякі найбільші кінопрокатники в Україні не хотіли б це кіно брати у прокат, тому що ніби цензури немає, заборони немає, але є такі певні досі… Досить обережно. Ніхто ніби нічого не каже, ніхто нічого не забороняє, але є така певна обережність. Є певне таке перестрахування. Бачите, так відбувається".

Бровко зазначив, що сценаристи зустрічалися з сином Стуса Дмитром. Той зазначив, що питання було не стільки в тому, що адвокатом був Медведчук, стільки в самій системі, слугою якої був адвокат.

"Маючи розмови з Дмитром Стусом, наші сценаристи їх записали, то Дмитро Стус сказав так, що мій батько розумів, що жоден радянський адвокат, котрий фактично є слугою системи, йому не допоможе, тому мій батько просив дати адвоката західного, з міжнародних організацій. Він розумів, що такий західний адвокат, з міжнародних структур може допомогти. Медведчук чи будь-хто інший не допоміг би йому. Скажімо так, з точки зору вмовити Стуса покаятися і підписати каяння, відняти мінус п’ять років терміну ув’язнення – на таких умовах як і Медведчук, так і інші адвокати намагалися вмовити Стуса. Але ж ви розумієте Стуса. Для Стуса це було неприйнятно! Тобто так, Медведчук може сказати, що дійсно він намагався щось зробити для Стуса, тому що намагався полегшити йому умови покарання, просив підписати", - сказав режисер-постановник.

До Медведчука зверталися як до консультанта.

"Напевне, хтось з наших і звертався. Але була ніби інформація про те, що зараз, вибачте, просто не має часу на спілкування, тобто так і не вийшло", - зазначив Бровко.

У фільмі згадки про Медведчука не буде, уточнив режисер-постановник.

Знімання українського художнього кінофільму "Стус", присвяченого життю поета, радянського дисидента Василя Стуса, завершені. Прем’єра стрічки запланована на 28 лютого 2019 року. Спершу фільм назвали "Птах душі", але зрештою зупинилися власне на прізвищі поета.

Партію Медведчука "Український вибір" підозрюють в антиукраїнській діяльності

Партію Медведчука "Український вибір" підозрюють в антиукраїнській діяльності

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація