Зі смерті немає повернення: очільник Кіберполіції розповів шокуючі подробиці "груп з китами"

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Зі смерті немає повернення: очільник Кіберполіції розповів шокуючі подробиці "груп з китами"

Департамент Кіберполіції України

Діти не мають відчуття смерті, розуміння, що це – все, з домовини не встанеш, - заявив Демедюк.

Фото і відео самогубства чи каліцтва підлітків, якими керували із "груп смерті" у соціальних мережах, дорого перепродають на закритих форумах.

Про це розповів голова Кіберполіції Сергій Демедюк, - пише "Новое время". 

Він наголосив, що потрібно дітям пояснити, що з ними "грають" не ровесники, не підлітки, а дорослі тітки і дядьки, завдання яких – збагачення за будь-яку ціну. Їм важливо отримати зображення та відео, де зняті каліцтва чи смерть. У МВС акцентують увагу на тому, що під виглядом адміністраторів із дітьми працюють кваліфіковані психологи, здатні швидко підштовхнути їх до суїциду. Також діти не мають відчуття смерті, розуміння, що це – все, з домовини не встанеш.

Він додав, що вказані "групи смерті", де частими є зображеннями є кити, по суті не спонукають до суїциду. "Це - вбивство", - наголосив очільник Кіберполіції.

Він додав, що про небезпеку повідомляти складно, бо у соціальних мережах діти не пишуть, звідки вони, з якої школи, класу чи району. Незабаром очільник Кіберполіції матиме зустріч із Міністерством освіти. Ймовірно, надсилатимуть їм інформацію, щоб у навчальних закладах звіряли прізвища. На думку Демидюка, потрібна масова превентивна робота. Батькам слід перевірити облікові записи дітей – чи не зареєстровані вони під зазначеними на сайті кіберполіції іменами.

"А у випадку виявлення таких груп у соцмережах просимо негайно повідомляти кіберполіції та адміністрації соцмережі. Головне – треба роз'яснити дітям, що насправді відбувається. Що зі смерті немає повернення. Що це не гра, це – вбивства, на яких заробляють дорослі злочинці", - резюмував керівник Кіберполіції.

Нагадаємо, що "групи смерті" – це спільноти, зосереджені переважно у мережі Вконтакте, розраховані на підлітків. Починається все з того, що їх адміністратори дають учасникам груп травматичні "завдання" – наприклад, свідомо порізати собі руки лезом, відзнявши усе це на відео. Кінцевою метою "гри" є доведення дитини до самогубства, яке вона також повинна зафіксувати на камеру. Вперше про "групи смерті" на кшталт спільнот Синий кит, Тихий дом, Разбуди меня в 4:20 заговорили ще у травні минулого року в Росії.

Тоді російське видання Новая Газета опублікувало масштабне розслідування, де був описаний принцип дій таких спільнот. Зазвичай вони об'єднані спільною символікою – це кити. Цей символ обраний не випадково, адже кити – одні з небагатьох видів ссавців, що можуть звести рахунки з життям, самовільно викидаючись на берег.

Кіберполіція також опублікувала список українських підлітків, які зареєстровані в подібних групах. Його можна переглянути за цим посиланням.

Наступна публікація