Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Останні три десятки років картина зберігалася в родини Трейсі.

Найближчим часом зі США до України доправлять картину художника Михайла Паніна "Таємний виїзд Івана Грозного перед опричниною". Її ще в часи Другої світової війни нацисти викрали з Дніпропетровського художнього музею, а згодом вона опинилася в США.

Останні 30 років полотно зберігалося в родині Девіда та Габріели Трейсі, які погодилися повернути картину до України. Про це повідомляє Посольство України в США.

Власне процес передачі тривав кілька років, адже потрібно було провести різні заходи, процедури та експертизи.

"Наразі це перший результативний випадок співпраці на офіційному державному рівні України та США у поверненні пам’яток культурної спадщини, незаконно вивезених за кордон. Виступаючи під час офіційної церемонії посол України в США Валерій Чалий подякував всім, хто доклав зусилля, щоби цей історичний день став реальністю. Валерій Чалий наголосив, що повернення картини в Україну - це результат багаторічної спільної праці і промовистий жест не тільки стратегічного партнерства між Україною та США, але й дружби між нашими народами. Посол також висловив надію, що відкритий шлях до взаємодії України та США у поверненні культурних цінностей принесе ще багато нових успішних проектів у майбутньому", - ідеться в повідомленні.

Україна повертає зі США картину, яка була викрадена нацистами у часи Другої світової війни Посольство України в США...

Опубліковано Embassy of Ukraine in the USA / Посольство України в США Понеділок, 9 вересня 2019 р.

Тим часом до України ніяк не повернуть скіфське золото. Його до анексії Криму вивезли з півострова для експозиції до Нідерландів. Тривають суди, куди саме повертати ці історичні коштовності – до Києва чи до Криму.

Залиште свій коментар

Вибір редакції