Зі Сталіним і за "рускій мір". "Безсмертний полк" став пропагандистською акцією Кремля

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Гібридний наступ безсмертних у світі оцінили, розкусили і зупинили навіть найближчі союзники.

Українці погано знають свою історію. Варіантів вшанування загиблих на державному рівні маємо мало, тому, напевне, кілька останніх років вулицями українських міст 9 травня марширує "Безсмертний полк". Непогана в принципі ідея, з якої Кремль зробив нову свою ідеологічну зброю. Це відчули і в Білорусі, і в Казахстані, де від такої акції почали відмовлятися. Проте ситуація в Україні все складніше, ідеться у сюжеті ТСН.Тиждень.

9 травня крокувати з портретами учасників війни придумали активісти у сибірському Томську вісім років тому. Ініціатори – аполітична ініціатива громадян. Тепер це політичний наказ влади. Кремль фактично монополізував "Безсмертний полк", як спосіб поєднати "рускій мір" і привласнену перемогу у Другій світовій війні. Те, що "Безсмертний полк" немає нічого спільного з простою людською ініціативою, легко доводить бухгалтерія - грандіозні цифри з держбюджету витрачені на всесвітню підтримку акції. Пріоритет – проведення в пострадянських країнах із акцентом на Західну Європу і США.

Проте цей гібридний наступ безсмертних у світі оцінили, розкусили і зупинили навіть найближчі союзники.

У білоруському Вітебську цьогоріч перед 9 травня "Безсмертний полк" просто заборонили. Аналогічно зреагував і Казахстан, де російський полк із чужими дідами на транспарантах хотів пройтись у місті Актобе.

Тим часом у Києві ніхто нічого не забороняв. 200 тисяч учасників анонсували на київській ході ветеранські та політичні організації. Минуло півтори години і в колоні нараховували тільки три тисячі учасників. Перші словесні перепалки почались майже одразу. Одні обурювались забороненою комуністичною символікою, а інші обурювались обуренням інших. Серед учасників були кремезні чоловіки, які погрожували журналістам розбити камери. Згодом вони були присутні серед охорони нардепа від "Опозиційного блоку".

Такі акції на штиб продуманого у Кремлі "Безсмертного полку" крім Києва пройшли і в інших містах. Усюди не обійшлося без забороненої комуністичної символіки, словесних перепалок та взаємних прокльонів.

Андрій Орляк

ВідеоХто і чому бере участь у "Безсмертному полку" – ТСН.Тиждень дослідив

Кілька останніх років вулицями українських міст 9 травня марширує так званий Безсмертний полк. З цієї ходи Кремль зробив нову свою ідеологічну зброю. Відчули це уже і в Білорусі, і в Казахстані, де від такої акції почали відмовлятися. Але в Україні - все складніше. Щоб зрозуміти, чому, а заодно побачити, чи й справді на марш такий виходять десятки тисяч людей – ТСН.Тиждень вирішив приєднатись до нього.    

Хто і чому бере участь у "Безсмертному полку" – ТСН.Тиждень дослідив

Залиште свій коментар

Вибір редакції