Зі студентів вимагають плату за карантин

Гроші за три тижні студентам повертати не збираються, кажуть - знання отримають і в суботи та канікули, отже - оплатили не даремно.

Гроші за "карантинний простій" вузи студентам не повернуть, а вчитися будуть по суботах, попри обіцянки Тимошенко.

"Три тижні карантину я не вчився, але гроші за навчання з мене все одно взяли. І, як з'ясувалося, гроші за ці три тижні керівництво вузу повертати не збирається. До речі, наскільки я чув, викладачів відправляли у відпустку за свій рахунок, так що вуз непогано зекономив на епідемії ", - поскаржився студент 3-го курсу Київського міжнародного університету (КМУ) Андрій.

У вузі нічого перераховувати не мають наміру. "Студенти отримають той обсяг знань, за який заплатили. Моє завдання - виконати навчальну програму. Будемо вчитися по суботах, заберемо кілька днів за рахунок канікул", - пояснює ректор КМУ Хачатур Хачатурян.

"У нас все вичитано в повному обсязі. А викладачі були в оплачуваній відпустці, нікого за свій рахунок ми не відправляли", - розповів проректор університету "Україна" Петро Фесюк.

Юристи вважають, що студентам доведеться погодитися з вузами. "Виграти буде непросто, адже обіцяний обсяг знань студенти все ж отримають", - говорить адвокат Василь Мірошниченко.

Студенти також нарікають, що їх уже попередили, що доведеться вчитися по суботах, хоча Юлія Тимошенко обіцяла, що відпрацювань по вихідних не буде.

"У нас просто немає іншого виходу. Якщо ми введемо п'яту пару, це буде прямим порушенням санітарних норм. Єдиний варіант - відпрацьовувати по суботах і за рахунок канікул", - пояснив проректор Національного авіаційного університету Максим Луцький.

Незважаючи на спад епідемії, Міністерство охорони здоров'я все ще реєструє смерті від грипу, ГРВІ та їх ускладнень. На 30 листопада кількість померлих досягло 431, тобто за добу померло 7 чоловік (за неділю всього два). "Епідемія не закінчилася, був пік захворюваності, який зараз пішов на спад. Говорити про її закінчення можна буде тільки в березні, а доти люди будуть продовжувати хворіти і, на жаль, вмирати", - пояснив директор Центру грипу Олександр Гриневич.

За даними соцопитування, проведеного компанією R & B Group, більшість українців за останні два місяці не хворіли на грип та інші простудні захворювання (77% опитаних). При цьому кількість хворих зростає з Південного Сходу (17%) на Захід України (30%). Цікаво, що при появі симптомів грипу більшість українців вважатиме за краще звернутися до лікаря (68%), а не займатися самолікуванням (28%).

При цьому в Західних областях в самолікування вірять більше (32%), ніж у Центрі (23%) і на Південному Сході (28%). Як профілактика грипу більшість віддає перевагу цибулі, часнику (67%), вітамінам (23%) і антивірусним препаратам (15%). А ще 15% просто сидять вдома.

Читайте також:

Усіх київських студентів змусять два тижні носити маски

Україна отримає від ВООЗ 5 мільйонів доз вакцини від грипу

Ющенко оголосив про завершення епідемії грипу

Де, як і коли скасовують карантинний режим в Україні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: