Фахівці підрахували, що завдяки теплоізоляції горищного перекриття, витрати газу на опалення приватного будинку можна скоротити до 20%.
З 1 квітня 2015 р. ціни на газ для населення підвищилися на 280% і досягли 7,188 грн. за 1 м3. Витрати на опалення стають непідйомними для багатьох власників приватних будинків.
Нові будинки будують із сучасних матеріалів, стіни утеплюють, встановлюють сучасні системи опалення, що використовують альтернативні джерела енергії. Все це підвищує енергоефективність будівель.
Але що робити, якщо будинок побудований за радянських часів за старими технологіями: стіни з цегли, накритий шифером чи металочерепицею і обігрівається старим котлом, з якого газ у буквальному сенсі слова вилітає у трубу?
Через які зони будинок втрачає тепло?
Дослідження підтверджують, що найбільші тепловтрати через стіни та покрівлю – по 25%. Ще до 20% тепла може йти через систему вентиляції, і 15% - через вікна і підлогу. Таким чином, при утепленні будинку, перш за все, треба приділити увагу стінам і даху.
Що утепляти в першу чергу?
У старих будинках горище зазвичай не опалюється, тому під утепленням даху мається на увазі утеплення перекриття між житловим поверхом і горищем. Площа стін у будь-якому будинку набагато більша за площу горищного перекриття, тому його утеплення обійдеться значно дешевше. Крім того, на відміну від фасаду, утеплення горища не потребує жодних додаткових конструкцій і зовнішньої обробки.
Ось чому фахівці настійно рекомендують почати утеплення свого будинку саме з горища. Для цього достатньо самостійно укласти теплоізоляцію на поверхню горищного перекриття.
Чим утеплювати?
Сучасна мінераловатна теплоізоляція на основі скляного волокна легка за вагою, а завдяки своїй пружності, зручна при укладанні. Матеріал упакований в стислому вигляді, тому ніяких проблем з доставкою – кількість теплоізоляції, достатньої для укладання на площі 100 кв. м. – 5-10 рулонів, які помістяться в легковому автомобілі. Вага однієї упаковки – 10-15 кг, зможе перенести один чоловік.
Як укладати?
Для укладання Вам знадобляться звичайний ніж або ножиці, рулетка і рівна планка правил. Після зняття пакувальної плівки сама розкручується і швидко відновлює форму. Для обходу крокв або димоходів, треба просто надрізати матеріал в потрібному місці. Відходи при монтажі теплоізоляції відсутні.
Які витрата матеріалу і бюджет?
Виміряйте периметр Вашого горища і обчисліть його площу. Потім підберіть в будівельному магазині теплоізоляцію, оптимальну за ціною і якістю. Приміром, вартість сучасного матеріалу для утеплення даху з штапельного скловолокна URSA GEO ЕКО ДАХ товщиною 100 мм (10 см) становить близько 39 грн. за 1 м2. Таким чином, для утеплення горища площею 100 кв. м теплоізоляцією товщиною 100 мм потрібно від 3000 до 3900 грн.
Коли повернуться вкладені кошти?
І розрахунки фахівців, і практика підтверджують, що витрати окупляться протягом першого ж опалювального сезону!
Вигода полягає в тому, що завдяки теплоізоляції горищного перекриття, витрати газу можна скоротити до 20%. Своєю чергою, це дозволить скоротити витрати на газ в холодні зимові місяці.
Отже, готуйтеся до зими усвідомлено. Розрахуйте вигоду від утеплення свого будинку прямо зараз, а почніть утеплення саме з горища.