Зимовий час назавжди: чому в Україні хочуть скасувати сезонне переведення годинників і коли

Зимовий час назавжди: чому в Україні хочуть скасувати сезонне переведення годинників і коли

Фото: Associated Press

Автор проєкту, перший заступник голови ВРУ Руслан Стефанчук каже, що консультувався з науковцями - від астрономів до медиків, і всі вони твердять, що єдиний час для людини набагато кращий.

У парламенті України взялись за часове питання. Верховна Рада зробила крок до того, аби залишити зимовий час назавжди. У середу, 3 березня, нардепи ухвалили за основу законопроєкт, який скасовує зміну часу на літній та зимовий. Переведення стрілок вважають анахронізмом, який шкодить здоров'ю українців.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Автор проєкту, перший заступник голови ВРУ Руслан Стефанчук каже, що консультувався з науковцями - від астрономів до медиків, і всі вони твердять, що єдиний час для людини набагато кращий. А природним для України є часовий пояс плюс дві години до часу за Грінвічем, де пролягає нульовий меридіан. Це так званий зимовий час, який і пропонують залишити, як постійний.

Залишити годинники у спокої намагались ще у 2011 році, коли від переводу стрілок відмовились в Росії. Українська влада на чолі з Віктором Януковичем пропонувала залишити літній час. Тоді київський час цілий рік збігався би з московським. Це все і вирішило - спроба провалилась.

Тепер єдиний час планують встановити на всій території України. З Росією залишиться різниця в одну годину.

"Нам потрібно встановити на всій території України, включаючи тимчасово окуповані території, єдиний київський час. Тому що ви знаєте, що окупант на тимчасово окупованих територіях встановив московський час", - заявив Стефанчук.

В Україні переводили стрілки двічі на рік останні сорок років із 1981 року. Вигоду від цього мала промисловість, де витрачали менше електроенергії на освітлення цехів. Проте нині ця економія настільки мізерна, що страждання громадян практично марні.

"Сучасна промисловість постійно використовує світло. В цеху світло горить постійно, економія мізерна. В Україні немає розрахунків, є розрахунки європейські, скільки можна зекономити в масштабах країни електроенергії на промисловості. Найбільше економить Норвегія, і це складає приблизно 0,3% на рік", - пояснює народна депутатка з фракції "Слуга народу" Роксолана Підласа.

Новини України: Верховна Рада ухвалила законопроєкт, що скасовує сезонну зміну часу

Новини України: Верховна Рада ухвалила законопроєкт, що скасовує сезонну зміну часу

В ЄС цього року також планували відмовитись від сезонної зміни часу. Проте, подискутувавши, дозволили урядам кожної країни визначатись на власний розсуд. Головний аргумент за єдиний час такий саме, як в Україні - негативний вплив переведення стрілок на здоров'я людей.

"Саме в цей період зміни часового режиму підвищується ризик захворювань, ускладнень серцево-судинної системи, ті самі інсульти. Ризик в тому, що це постійно змінюється. Якщо залишити хоча би на якомусь часі на постійній основі, людина вже адаптується і для неї буде нормою", - каже лікарка-неврологиня Діана Шуляк.

Залишити годинник у спокої депутати хочуть вже. Хоча у календарі перехід на літній час ще значиться - 28 березня. Проте ухвалити закон планують ще до цього і на літній час вже не переходити. Якщо ж не встигнуть, то востаннє стрілки переведемо у жовтні і відтоді зимовий час залишиться назовсім.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
9986
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація