Зіткнення на Ай-Петрі: ретроспектива

Кілька днів тому Кримський півострів лихоманило від дій спецназу. Внутрішні війська з БТР зіткнулися з кримськими татарами на горі Ай-Петрі.

Татари
Спецназ прийшов звільняти захоплену татарами сотку землі з БТРами
Спецназ прийшов звільняти захоплену татарами сотку землі за рішенням суду. Але коли екскаватори пішли по всьому плато, татари спробували захиститися.

Результат: семеро в лікарні (один із кульовим пораненням), 18 – від 3 до 13 діб за ґратами за опір міліції.

Кримські татари не згодні, що міліція діяла адекватно, і багатотисячний мітинг протесту в Сімферополі перенесли тільки через негоду.

Хто все-таки стріляв у потерпілого, ще з'ясовує слідство. У тих же, хто бачив ці події лише на відео, головне запитання: чому у місцевої влади немає іншого способу вирішення земельних конфліктів?

В Криму різко похолодало, але гаряче тут може стати щомиті. Ще не розвіявся туман від пострілів на Балаклавській вулиці в столиці автономії, як через 4 дні новий бойовик – на Ай-Петрі. В обох випадках звільняли захоплену кримськими татарами землю.

Після наведення порядку на Ай-Петрі, як твердить міліція, "заради безпеки громадян", у лікарні опинились четверо цивільних людей. Один – з вогнепальним пораненням. За словами прокурора автономії, його поранили гумовою кулею 12 калібру.

татари
УНІАН
Результат: семеро в лікарні (один із кульовим пораненням), 18 – від 3 до 13 діб за ґратами за опір міліції
Чи адекватними вважатимуть дії міліції, в тому числі і з побиття лежачих, прокуратура відповість за 2 місяці.

Так чи інакше, тепер у Меджлісу є новий ворог – головний міліціонер півострова. Кримські татари вимагають його відставки, а спецоперація зі знесення на Ай-Петрі будівель, які хоч і не мали відношення до земельної проблеми репатріантів, бо зводились з суто бізнесовим інтересом, все ж дали їм змогу підняти на щит інтереси національні. Щоправда, тепер під мілітаристським соусом.

Війна відкладається – поки що. Пропозиції меджлісівців-радикалів про мобілізацію кримських татар-чоловіків від 18 років та створення мобільних груп, які б протистояли нападам, голова Меджлісу ветував. Але готовий зняти свою заборону, якщо влада знову піде у наступ.

І хочеться вірити можновладцям, які наполягають: події на Ай-Петрі – лише виконання судового рішення. Якби не кілька "чому"...

Чому зараз? Адже рішення про знесення незаконної будівлі на території заповідника господарчий суд ухвалив ще на початку літа. Чому в такий спосіб? Вночі, секретно на Ай-Петрі підняли тисячу правоохоронців, 3 БТР. Чому саме на Ай-Петрі? Адже виконання чекають ще 84 судових рішення про самозахоплення.

Версія перша – бізнесова: плато Ай-Петрі для когось звільняють. Версія друга – політична: мета – дестабілізувати ситуацію в Криму, аби потім її красиво розв'язати.

Кримські татари дарма мерзнуть у наметах в центрі Сімферополя, і можна не боятись загострення міжнаціональних стосунків. Влада нарешті підрахувала, скільки треба землі і де. Та це вже було. Мінялись цифри, місця, обличчя ревізорів кримської землі, та чиєсь бажання мати на карті України неспокійний Крим завжди виявляється сильнішим.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: