Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Зізнатися собі та розповісти рідним: українські трансгендери назвали найстрашніше у зміні статі

Процедура хірургічна, проте найбільші проблеми – психологічні та бюрократичні.

Цього літа Всесвітня організації охорони здоров'я викреслила термін "трансгендери" з переліку психіатричних діагнозів. Але і нормою це назвати важко, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Ви не впізнаєте їх у натовпі та не здогадаєтесь, ким вони були раніше. Про них починають говорити тоді, коли вони наважуються сказати про себе. Марші рівності, акції та камінг аути в Україні й досі привід почути у відповідь образливу лайку або й пережити фізичне насилля. Трансгендери – люди, яких часто не розуміють навіть серед спільноти гомосексуалів.

ВідеоПерехід: як трансгендери прагнуть виправити життя

ТСН розпочинає спецпроект про людей, які не погоджуються зі своєю статтю. Їх називають "трансгендери". Лише цього літа Всесвітня організації охорони здоров'я викреслила цей термін із переліку психіатричних діагнозів. Але і нормою це назвати важко. Більшу частину життя трансгендерні люди присвячують так званому "переходу" - зміні подоби аж до протилежної статі. 

Перехід: як трансгендери прагнуть виправити життя

Зіанджа в минулому – Борис Апрєль, з народження Борис Круглов. Зірка талант-шоу заявила на всю Україну про свою трансгендерність і приголомшила навіть бувалих шоуменів. "У 21 рік я зрозуміла, я відчула, що не можу більше ховати своє жіноче начало. Це було повне пробудження в якомусь плані", - каже вона. В Лос-Анжелесі співачка зробила операції по зміні статі – так званий "повний перехід", тобто не лише ззовні набула жіночої подоби, а й позбулася чоловічих органів. "Нічого не буду на цю тему говорити", - прокоментувала чутки про це Зіанджа. Відкритися обіцяє у власному документальному фільмі.

Незіркові трансгендери Жора та Костя у минулому – дівчата. Вони кажуть, що все починається з сумнівів, бо тіло ніби чуже. "Ти реально ходиш і думаєш: от що зі мною відбувається? Я, мабуть, якийсь хворий", - каже Жора. "Я дуже соромився того, що відчуваю", - зізнається Костя. Ще страшніше було зізнатися рідним. Однак Кості пощастило – мама одразу назвала його сином, але такий досвід радше виняток із правил. "Спочату я сказав, що я люблю дівчат, а потім я сказав, що я сам хлопчик. Це треш, але ти не думаєш у той момент про батьків, ти думаєш про свої емоції", - зізнався Жора.

Фотогалерея Правозахисники вимагають розслідувати напад на учасників лекції про трансгендерність у Києві (9 фото)

Коли маски скинуті, трансгендери прагнуть виправити життя і починають з найлегшого -  імені. Жінкою за паспортом Настя стала зовсім недавно. "Ще два роки тому не могла цього зробити. Адже у минулому житті була одруженим чоловіком, ще й з дитиною", - каже вона. Закон забороняв таким міняти стать, навіть на папері, але з 2016 року цю норму відмінили. Настя взялася міняти документів, цей процес тривав півроку. Дорога до нового паспорта починається в кабінеті cімейного лікаря. Він направляє до психіатра та ендкринолога. З відповідною довідкою доведеться побігати між РАГСом та міграційною службою, щоби врешті отримати повний пакет документів на нове ім’я: свідоцтво про народження, паспорт, диплом про освіту тощо. Єдине, що й надалі видаватиме минуле – ідентифікаційний код. У ньому стать позначена передостанньою цифрою, і цей код не змінюється.

Після зміни документів важливо взяти у РАГСІ свою історію, радить Настя. "Скрізь у базах ти будеш значитися, як людина цієї статі, з котрої ти перейшов. Для того, щоби відповісти на всі питання, ти показуєш оцей витяг", - пояснює вона.

Кореспондент ТСН Марія Шевченко

Залиште свій коментар

Вибір редакції