ЗМІ: Балога орендував військовий аеропорт

Держава передала в оренду військовий аеродром на Київщині. В БЮТ стверджують: до цього доклали руку Віктор Балога та Валерій Гелетей.

Військовий аеродром "Узин" поблизу Білої Церкви переданий в оренду двом маловідомим компаніям - ТОВ "Іст Вест Транспорт Груп" і ТОВ "Узин-транс" строком на 49 років.

Про це повідомив мер Узина Олександр Охріменко, пише газета "Дело". За його словами, компанії обрали за підсумками конкурсу. Їх завдання - перетворити військовий аеродром, який знаходиться у запустінні, на вантажний хаб.

Депутати від БЮТ упевнені: конкурс був проведений незаконно, а фірми-переможці пролобійовані головою Секретаріату президента Віктор Балога і начальником управління держохорони Валерієм Гелетеєм.

"У нас є документи, що свідчать про те, що державне майно, яке не належитьприватизації і яке знаходиться в Управлінні держохорони, в терміновому порядку передається в оренду приватним структурам, безпосередньо пов'язаним з Гелетєєм і Балогою, на 49 років", - розповів народний депутат від БЮТ Володимир Пилипенко.

Депутат припускає, що фірми зазіхнули на 762,7 гектара землі, які займає аеродром. У зв'язку з цим БЮТ направив запит до Генеральної прокуратури і президента Віктора Ющенка з вимогою скасувати операцію.

Начальник Управління держохорони заперечує факт передачі держмайна яким-небудь структурам. За його словами, на базі багатостраждального аеродрому буде побудований міжнародний учбовий центр.

"Аеродром "Узин" ніхто нікому не продавав і не віддавав, оскільки ми просто не маємо на це повноважень. Також ми не маємо права його відчужувати", - розповів Валерій Гелетей.

Депутат міськради Узіна каже, що за останні півтора роки навколо військового аеродрому крутилися великі гроші. Але вони не йшли за своїм цільовим призначенням - на базі нічого не будували і не реконструювали. Більш того, держмайно просто розбазарювалося.

Так, наприклад, минулого року познімали з сховищ багатотонні ворота. І залізнична вітка, що йде від аеродрому до колишнього бомбоскладу, була розкрадена дочиста. "Навіть шпал не залишили", - зазначив депутат.

Реконструкція військового аеродрому "Узин" у вантажній хаб обійдеться приблизно в 500 мільйонів доларів, підрахував директор Центру економічного і політичного аналізу Олександр Кава.

За його словами, проект може окупитися в кращому разі через 20 років. Але про його рентабельність говорити не варто, швидше за все, він буде збитковий. На думку експерта, єдина цінність аеродрому - земля, що йому належить.

Читайте також:

Дружина Балоги відмовилася від Мукачівського замку

На Київщині викрили земельні афери на 370 млн. гривень
Розпродаж держмайна: ФДМ назвав ціну на обленерго та "Укртелеком"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: