ЗМІ: близька до Путіна компанія дасть "Нафтогазу" 4 млрд доларів

Журналісти опубліковали проект кредитного договору між Росією та Україною. В "Нафтогазі" кажуть, що про таку домовленість нічого не знають.

За даними ЗМІ, прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко хоче взяти для "Нафтогазу" кредит розміром 4 мільярди доларів у компаній, близьких до глави російського уряду Володимира Путіна.

Підготовлений у Москві проект договору про залучення "Нафтогазом" чотирьох мільярдів доларів опублікувало видання "Економічна правда". В свою чергу у "Нафтогазі" запевнили, що про існування такої домовленості їм нічого не відомо.

Але згідно з інформацією джерел, підписання договору приурочене до 7 липня, коли минає термін сплати "Нафтогазом України" за газ, отриманий у червні.

Організувати фінансування, відповідно до договору, має російська інвестиційна компанія "Тройка Діалог", яка вважається близькою до російського уряду, причому умови договору складені таким чином, що більша частина коштів має бути залучена від російських банків.

Компанія бере собі комісію в 1,25% від суми позики. Експерти вважають її прийнятною для такого типу операцій, особливо в умовах фінансової кризи. Однак пункт договору 2.2а передбачає оплату "Трійці Діалог", окрім відсотків, різноманітних витрат, включаючи залучення радників, оплата праці яких може бути довільною.

За інформацією джерел, тільки частину суми в 4 мільярди доларів буде негайно спрямовано на підготовку до опалювального сезону. Куди буде витрачатися решта коштів у нинішньому півріччі - незрозуміло.

В останньому абзаці пункту 1.2 договору передбачається організація невідкладного кредиту в розмірі 1,5 мільярда доларів, який буде погашено після надходження основних коштів.

Окрім того, договір унеможливлює будь-які реформи компанії "Нафтогаз України", в тому числі - взяті на себе Україною згідно з Брюссельськими домовленостями від 23 березня, а також неможливим стає банкрутство НАКу, адже в п. 7.1. сторони гарантують свою повну дієздатність на час дії договору.

Окрім того, російська сторона, згідно з пунктом 1.7, зможе отримувати детальну інформацію про діяльність "Нафтогазу України".

Як відомо, питання про збільшення статутного фонду НАК вже зареєстровано в парламенті, однак депутати ніяк не можуть включити його до порядку денного. Водночас до 7 липня Україна має розрахуватися за російський газ. За газ у червні необхідно заплатити 250 мільйонів, у липні - 1 мільярд гривень.

Читайте також:

Росія назвала ціну на газ для України на осінь

СП: "Газпром" хоче врятуватися за рахунок України

Росія радить Україні оплачувати газ золотом

"Газпром" звинуватив Україну у крадіжці 8 млрд кубометрів газу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: