ЗМІ дізналися про нові договори щодо ЧФ РФ в Україні

Стало відомо про зміст договорів, які готуються, стосовно особливостей функціонування ЧФ Росії в Криму. Йтиметься зокрема, про застосування зброї військовими ЧФ поза місцями базування.

Зміст нових договорів стосовно особливостей функціонування Чорноморського флоту Росії в Криму став відомий виданню "Дзеркало тижня", яке посилається на власне джерело.

За інформацією видання, російська сторона пропонує укласти договір про порядок застосування зброї військовослужбовцями Чорноморського флоту поза місцями базування.

За інформацією джерела, російські пропозиції, анонсовані минулого тижня заступником міністра закордонних справ Росії Григорієм Карасіним, включають документи про узгодження пересувань підрозділів ЧФ РФ поза місцями їхньої дислокації; про порядок пропуску через український кордон військовослужбовців ЧФ РФ; про пільговий митний режим при ввезенні матеріально-технічних засобів для російського флоту; про механізм заміни озброєнь.

Також РФ хоче укласти угоди про інфраструктуру флоту; про спільне використання НГЗ (навігаційно-гідрографічного забезпечення — ред.); про взаєморозрахунки, пов'язані з перебуванням ЧФ РФ із 28 травня 2017 року, а також про порядок застосування зброї військовослужбовцями Чорноморського флоту поза місцями базування.

У свою чергу українська сторона хоче укласти угоди щодо попередження надзвичайних ситуацій у місцях дислокації ЧФ РФ, про дії сторін у разі виникнення кризової ситуації, пов'язаної з використанням ЧФ РФ, а також договір стосовно питання юрисдикції та надання правової допомоги у кримінальних справах.

Раніше Україна й Росія домовилися провести в грудні чергове засідання підкомісії з питань функціонування Чорноморського флоту Росії і його перебування в Криму.

Читайте також:

Україна ризикує залишитись без військового флоту

Герман: чим вам заважає російський флот у Криму?

Україна і Росія змінять укази Ющенка щодо ЧФ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: