Коаліція ПР і БЮТ: Тимошенко–прем’єр, Янукович-спікер

Глава фракції БЮТ Іван Кириленко заявив, що нова коаліція у Верховній раді буде сформована в найближчі два дні.

Депутати від Партії регіонів і БЮТ не заперечують, що можуть створити коаліцію у складі своїх фракцій. Найбільш вірогідним є варіант співпраці, за яким Юлія Тимошенко залишиться прем'єр-міністром, а лідер Партії регіонів Віктор Янукович очолить парламент.

09_bombardirovschiki
УНІАН
"В четвер у Верховної ради буде голова, в четвер буде коаліція, в четвер почнеться розгляд законів", - заявив у парламенті журналістам глава фракції БЮТ Іван Кириленко. Хоча він і не уточнив, з ким саме його фракція може об'єднатися для створення коаліції, декілька депутатів від БЮТ назвали свого нового партнера - фракцію Партії регіонів (ПР).

Перспективу об'єднання з ПР депутати фракції БЮТ обговорювали увечері 1 грудня на своєму закритому засіданні, в якому брали участь прем'єр-міністр Юлія Тимошенко і деякі міністри, призначені в уряд за квотою БЮТ, зокрема глава мінтрансу Йосиф Вінський.

"Стратегічні домовленості про створення коаліції мають бути досягнуті сьогодні-завтра", - заявив перший заступник глави фракції БЮТ Андрій Кожем’якін.

У Партії регіонів, не дивлячись на традиційні заяви про те, що "переговори ведуться з усіма фракціями", теж стали спокійніше висловлюватися про можливість союзу з БЮТ. "Я думаю, що післязавтра (4 грудня) парламент почне нормально працювати. Не знаю, чи все піде гладко, але те, що сторони наближаються до того, щоб упорядкувати роботу, - це факт", - сказав перший заступник глави фракції Партії регіонів Олександр Єфремов.

Віктор Янукович
УНІАН
Наріжним каменем в переговорах між ПР і БЮТ є посада прем'єр-міністра. До останнього часу в Партії регіонів наполягали на тому, що посаду глави уряду повинен зайняти представник їх політичної сили. Проте тепер в ПР допускають й інший варіант розвитку подій. Новий формат коаліції у складі ПР і БЮТ передбачає, що прем'єр-міністром залишиться Юлія Тимошенко, головою Верховної ради стане Віктор Янукович, а економічний блок уряду очолять представники ПР.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: