ЗМІ: коаліція визначила нових міністрів

Засідання ради коаліції у четвер все ж таки принесло результати.

На засіданні ради коаліції, що пройшло за участю прем'єр-міністра Юлії Тимошенко 19 лютого, були узгоджені кандидатури нових міністрів.

Так, міністром фінансів, за інформацією газети "Дело", стане нинішній заступник глави відомства Анатолій Мярковський. Його діяльністю займатиметься нинішній голова правління "Swedbank" Сергій Тігіпко, для якого спеціально введуть посаду віце-прем'єра з питань фінансів.

Також з'явиться посада віце-прем'єра з питань ПЕК. Його займе керівник групи радників прем'єра Віталій Гайдук. Міністра юстиції Миколу Оніщука замінить Віктор Шемчук. У крісло глави Мінвуглепрому сяде член Української народної партії, екс-замгубернатора Донецької області з питань вугільної промисловості Олександр Клименко. Саме УНП дала два вирішальні голоси при створенні нинішньої парламентської коаліції.

Що стосується призначення Тігіпка, то тут Юлія Тимошенко навіть пішла проти волі деякої частини БЮТ. Частина депутатів була проти працевлаштування банкіра в уряді. "Тігіпко в уряді не буде! Він зарекомендував себе як ненадійний партнер", - заявляв раніше Святослав Олійник.

Кадрове питання було вирішене під тиском Тимошенко, пише видання. Під час вчорашньої зустрічі вона змусила НУ-НС вибрати: або фракція дає добро на кадрові ротації, або БЮТ знов розпочинає переговорний процес з Партією регіонів про створення альтернативної більшості.

Після досить емоційного обговорення керівництво фракції НУ-НС таки пішло на ультиматум прем'єра. При цьому союзники, всупереч попереднім домовленостям, відправляють в Кабмін діючого "помаранчевого" депутата Віктора Шемчука. Це несе загрозу для коаліції. Справа у тому, що за списком НУ-НС вільне місце Шемчука в парламенті повинен зайняти член "Єдиного центру", губернатор Рівненськой області Віктор Матчук, якого складно назвати лояльним до діючого уряду.

Проте, влаштовувавши на посаду голови Мінвуглепрому Олександра Клименка, коаліція одержить певну перестраховку. До більшості увійдуть декілька членів Української народної партії, які раніше де-факто не були в коаліції.

Кандидатура Анатолія Мярковського не викликала суперечностей у членів коаліції. "Мярковській - справжній професіонал, він працює в Мінфіні давно і не належить ні до однієї з політичних сил, тому його кандидатура зручна всім", - відзначило джерело газети, присутнє на засіданні ради коаліції.

Коаліцианти домовилися продовжити обговорення кандидатів на решту міністерських посад вже у понеділок. Не виключено, що вже на наступному пленарному тижні депутатам запропонують проголосувати за кадрові ротації.

Раніше повідомлялося, що члени ради коаліції не змогли узгодити спільні позиції з приводу ротацій в уряді.

За словами нардепа від НУ-НС Романа Зварича, остаточно кадрові питання "вирішуватимуться тільки в кабінеті прем'єр-міністра України".

Водночас лідер фракції НУ-НС Микола Мартиненко повідомив, що на раді коаліції кадрові питання щодо змін в уряді взагалі не піднімалися. Він зазначив, що обговорювалися тільки законопроекти та проекти постанов для розгляду Верховною радою.

Читайте також:

Коаліція не змогла домовитися щодо ротацій в Кабміні

Коаліція готує кадрові зміни уряду "в пакеті"

Міністерське крісло - це "електричний стілець"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: