Європа і Росія: Путін з легкістю проміняв Тимошенко на сало

Захід і Росію здивувало те, з яким цинізмом Путін проміняв колишню соратницю на український делікатес під час візиту Януковича.

Російські та західні ЗМІ детально розібрали візит президента Віктора Януковича до Москви, що відбувся 5 березня. Найбільше вразило журналістів те, що президент Янукович у кабінеті російського прем’єра позаздрив російській стабільності, а Володимир Путін з легкістю проміняв нещодавню соратницю Юлію Тимошенко на українське сало.

Низку газет зацікавила явно неочікувана для них любов російського прем’єра Володимира Путіна до українського національного продукту – сала. Про це пишуть і чеська "Лідове новіни" у своєму матеріалі "Шліть нам ліпше сало, попрохав Україну Путін" і швейцарська "Нойє Цюрхер Цайтунґ", яка назвала інтерес Путіна до українського делікатесу всього лише "іронією у ставленні до політичних висловлювань українського президента". Але найдальше пішла у розшифруванні підтексту путінського "сального виразу" російська газета "КомерсантЪ", котра не лише наголосила на тому, як поспішно намагався відкараскатись від українських політиканів російський прем’єр Володимир Путін, сказавши Януковичу – "Ні! Ні! Дякую! Шліть нам краще сало", але й зауважила далі – "Але ж ще нещодавно у цьому кабінеті Володимир Путін радісно приймав Юлію Тимошенко. І ось з якою легкістю проміняв її на сало".

Західну пресу також зацікавив той факт, що Віктор Янукович упродовж двох міжнародних візитів до Брюсселя і Москви наобіцяв прямо протилежних речей і в подробицях клявся господарю Кремля щодо намірів здійснення мовної революції в Україні.

Чеська "Лідове новіни"у своєму огляді звертає увагу на те, що у Брюсселі "Віктор Янукович обіцяє продовження..., а в Москві клянеться все кардинально змінити". Газета також зауважує, що новий президент поставив у Кремлі на один взаємопов’язаний рівень такі проблеми, як необхідність перегляду газових угод із Росією, питання вступу України до НАТО, а також становище "російськомовних громадян України".

Чеська газета звертає увагу на радість російських журналістів з приводу того, що з "25 лютого російська мова стала робочою в адміністрації президента Януковича", і на їхнє бідкання щодо "нелегкого повернення позицій російської в багатьох регіонах України після 5 років "українізації".

Лондонська "Ґардіан", у свою чергу, сумнівається в мовній революційності президента Януковича, "котрий, – як зауважує газета, – ледь досягнув слабенької систематичної освіти, хоча й, на диво, подбав про вивчення української мови, якою багато українців не вміють говорити". Газета також порівнює мовний авангардизм Віктора Януковича з мовними перлами Джорджа Буша-молодшого і вважає, що український президент не поступається тут, у всякому разі, своєму американському колезі, в мовному нігілізмі.

Проте найважливішою темою є економічна. Швейцарська "Нойє Цюрхер Цайтунґ" констатує, що президентські вибори в Україні поки що, фактично, не вплинули позитивно на критичний стан в економіці держави, а лише трохи прояснили заплутану політичну ситуацію в парламенті щодо вірогідної конфігурації майбутнього уряду.

Це видання також наголошує, що фінансове становище в Україні, без ясної перспективи відновлення кредитування МВФ, наближається до катастрофічного. Ставиться питання про здатність Національного банку відновити нормальну діяльність банківської системи, яка припинила видавати довготермінові кредити, і лише втручання європейських банків, які мають до 40 відсотків своїх дочірних банківських структур в Україні, дещо загальмувало наближення багатьох банків у Києві до критичної межі.

"Нойє Цюрхер Цайтунґ" так і наголошує, що "політична ненадійність і нестабільні банки – головні джерела небезпеки в Україні...".

Газета додає, що нервовість у сподіваннях щодо стабілізації створює своєрідне замкнуте коло з вірогідною "хиткою коаліцією з ініціативи оточення президента Януковича, яка може й не бути досягнута, а нові вибори до парламенту, незважаючи на свою високу ціну, також можуть закінчитися нестабільністю і смертельною небезпекою для валютної системи та банківського кредитування". "Таким чином, українська кішка, здається свариться зі своїм хвостом і ніхто не ризикне прогнозувати, коли ж це наврочене коло буде розірване", – робить висновок "Нойє Цюрхер Цайтунґ".

Читайте також:

Путін попросив у Януковича сало

Янукович: всі шляхи ведуть до Москви

Медведєв: з думкою про Україну ми прокидаємося і засинаємо

Янукович пообіцяв Мєдвєдєву захищати російську мову

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: