ЗМІ: Тимошенко і Ющенко домовилися не звільняти Стельмаха

На координаційній нараді, яка відбулася у п'ятницю, президент і прем'єр домовилися не звільняти голову НБУ до президентських виборів.

Президент Віктор Ющенко і прем'єр-міністр Юлія Тимошенко домовилися залишити Володимира Стельмаха на посту голови Національного банку України мінімум до закінчення президентської виборчої кампанії. Таке рішення було прийняте під час зустрічі президента, прем'єра, голови НБУ, голови комітету Верховної ради з питань фінансів і банківської діяльності Миколи Азарова і голови парламенту Володимира Литвина, яка відбулася в Секретаріаті президента в 27 лютого, пише тижневик "Дзеркало тижня" із посланням на власне джерело в Секретаріаті. Натомість прем’єру пообіцяли, що НБУ контролюватиме коливання курсу гривни і не допустить спекуляцій на міжбанківському ринку.

Також, за інформацією джерела, сторони дійшли згоди відносно того, що всі курсові прогнози тепер робитиме лише Стельмах, а НБУ при цьому може приховати від громадськості оперативні дані про ситуацію на грошово-кредитному ринку, динаміці монетарних агрегатів і об'ємах рефінансуванні комерційних банків. Політики також домовилися створити дві робочі групи, одна з яких сформує спільну позицію всіх гілок влади по відновленню співпраці з Міжнародним валютним фондом, а інша - концентруватиметься на розробці спільного антикризового пакету, пише видання.

Нагадаємо, 26 січня Верховна рада відмінила свою постанову від 2004 року про призначення Володимира Стельмаха головою Національного банку. Віктор Ющенко оскаржив це рішення в Конституційному суді, який ухвалив рішення, згідно з яким звільнення та призначення голови Національного банку здійснюється виключно за поданням президента.

Читайте також:

КС заборонив звільняти Стельмаха всім, окрім Ющенка

Стельмах вирішив продовжити свої канікули до 9 березня

Стельмах залишається головою НБУ
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: