ЗМІ: Тимошенко відправлять у відставку 14 квітня

Співпраця Ющенка та Януковича має на меті лише усунення прем'єра. Це може статися вже на наступному засідання Ради.

Наступне засідання Верховної ради, яке відбудеться 14 квітня, може завершитися відставкою Кабінету міністрів Юлії Тимошенко, повідомляє "Независимая газета".

За останні декілька днів позиції президента Віктора Ющенка і лідера Партії регіонів Віктора Януковича значно зблизилися. Обидва виступають за одночасне проведення позачергових президентських і парламентських виборів, пише видання.

Депутат від БЮТ Андрій Кожем`якин вважає, що закулісні спільники Ющенко і Янукович зроблять все, щоб відправити прем'єра у відставку. Це дозволить якщо не вивести Тимошенко з гри, то значно зменшити її вплив. Депутат вважає, що президентська сторона і опозиція, прикриваючись заявами про антикризову програму, роблять все, щоб не затвердити необхідні закони, що дозволяють наповнити держбюджет і регулярно виплачувати зарплати і пенсії.

"Президент і Партія регіонів готові пожертвувати економічною безпекою України, поставити на межу виживання населення, щоб тільки відправити уряд Тимошенко у відставку", - зробив висновок депутат.

7 квітня набула чинності прийнята 1 квітня ухвала Верховної ради про дату чергових президентських виборів - 25 жовтня. Хоча Ющенко вважає правильною іншу дату - 17 січня 2010 року, але в Конституційному суді не підтверджують факт звернення президента з позовом про оскарження призначеного депутатами терміну.

Більш того, на днях Ющенко визнав, що може погодитися з рішенням парламенту. Але, президент назвав заплановані вибори достроковими.

"Я хочу офіційно заявити, що готовий ухвалити рішення про дострокові президентські вибори в цій країні. Оскільки це рішення сьогодні від мене залежить… Друге: у пакеті з цими діями ми проводимо дострокові парламентські вибори", - сказав він.

Партія регіонів пояснила своїм виборцям, що президента змусили до рішучого кроку акції протесту, тільки що проведені опозицією. Як відомо, гаслом акцій стала вимога про відставку всієї влади і заклик до одночасного переобрання президента і парламенту.

Глава держави підтримав опозицію ще в одному питанні: він виступив за новий закон про вибори Верховної ради. Зміст його у тому, щоб якщо і не відмовитися від жорсткої партійної системи виборів, то хоча б законодавчо ввести норму про відкриті списки кандидатів в депутати.

У президентському Секретаріаті підтвердили, що новий законопроект про вибори розробляється і буде переданий депутатам наступного тижня.

Тепер Верховній раді належить затвердити новий закон, а також, можливо, ухвалити рішення про обрання в один день президента і парламенту. У Секретаріаті президента допускають можливість того ж дня провести і всенародний референдум про конституційну реформу. Проект нової Конституції глава держави передав у Верховну раду в кінці березня, документ викликав різко негативну реакцію депутатів. На днях українське МЗС передало проект документа на затвердження Венеціанської комісії. Але навіть якщо комісія його схвалить, а президентському оточенню вдасться провести його через референдум, для проведення реформи необхідний довгий час і підтримка 300 депутатів.

Категорично проти ідеї Ющенка і Януковича виступає Блок Юлії Тимошенко. Депутат Валерій Писаренко відзначає, що чинне законодавство не припускає і не дозволяє одночасного обрання президента і парламенту.

З ним згоден представник фракції "Наша Україна - Народна самооборона" Анатолій Матвієнко: "Дострокові вибори до парламенту неможливо провести разом з президентськими - період передвиборної кампанії різний, незрозуміло, як формувати окружні і територіальні комісії… Якби президент пішов 25 жовтня на президентські вибори, то можна було б в березні разом з місцевими виборами провести парламентські".

Екс-спікер парламенту і один з кандидатів на пост президента Арсеній Яценюк запропонував не корегувати законодавство, а провести президентські вибори в січні і дострокові парламентські - в березні. Політик вважає, що це єдина можливість не загострювати до межі ситуацію в Україні, а, навпаки, вирішити багаторічні політичні конфлікти.

Політолог Костянтин Бондаренко вважає, що позиції президентського оточення і опозиції ситуативно співпали тому, що Ющенко при украй низькому рейтингу популярності шукає спосіб залишитися в українській політиці, а Партія регіонів, навпаки, намагається зберегти і конвертувати на посаді свою популярність. Тому і ті, і інші зацікавлені в дострокових виборах і домовленостях про розподіл повноважень.

Протидію Тимошенко політолог Андрій Єрмолаєв пояснює як неготовністю її блоку до виборів в пік економічної кризи, так і небажанням БЮТ відкривати списки кандидатів.

Читайте також:

Європа просить Україну відмовитись від ідеї одночасних виборів

Ющенко знову закликав переобрати себе разом з Радою

ЦВК розпочала підготовку до виборів президента

Україні не вистачає грошей на президентські вибори

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: